chrome firefox opera safari iexplorer

Найбільш талановиті вчені отримають по 20 тисяч гривень

20 грудня 2011 о 15:15

Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про присудження Премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2011 рік» . По 20 тисяч гривень отримають 20 найбільш талановитих молодих вчених в галузі фундаментальних, прикладних досліджень і науково-технічних розробок. Про це повідомив Голова Комітету науки і освіти ВРУ Максим Луцький під засідання ВРУ, передає кореспондент УНН.

«В наступному 2012 році  в бюджеті на цю премію заплановано 400 тисяч гривень», — зазначив народний депутат.

Цієї винагороди будуть удостоєні молоді вчені за вагомий особистий інноваційний внесок у науковий розвиток держави, за вагомі особисті здобутки при проведенні фундаментальних наукових досліджень.

«Держава сьогодні дійсно зацікавлена в активному розвитку науки. А щоб  вона розвивалася, нам необхідно заохочувати та мотивувати вчену молодь», — сказав Максим Луцький. Він підкреслив, що йдеться про розвиток як фундаментальної, так і прикладної науки.

«Сьогодні молодь йде з науки займатися бізнесом. В результаті,  ми маємо  прогалину. Потрібно її  закрити, мотивуючи молодих людей йти в науку. Адже нашим науковцям є чим пишатися і є що покласти в основу для розвитку»,  — зазначив народний депутат.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути