chrome firefox opera safari iexplorer

На гірських річках Буковини міні-ГЕС не будуватимуть

19 квітня 2012 о 16:00

Малих гідроелектростанцій на гірських річках Чернівецької області не будуватимуть.

Про це заявив начальник управління охорони навколишнього природного середовища в області Борис Баглей, інформує власкор ІА ZIK.

«Була нарада у міністра й він усім начальникам управління сказав, що «ваш дозвіл (на будівництво малих ГЕС, – ред.) – це ваша заява на звільнення». Окрім того, маю свою думку як біолог – будівництво вважаю недоцільним, економічно необгрунтованим, яке може зашкодити природі», – заявив Б. Баглей.

За його словами, в області діє лише одна мала ГЕС – у селі Яблуниця Путильського району потужністю 1 МВт. Її у 2009 році відновлено за рахунок коштів інвесторів.

У 50-70-х роках ХХ століття в області було шість малих ГЕС. І у подальшому, якщо і будуть робитися якісь кроки у їх відновленні, то лише як екзотичних об’єктів туристичної привабливості.

Нагадаємо, раніше активісти екологічних та туристичних організацій виступили проти будівництва малих гідроелектростанцій на гірських річках Карпат. Вони попереджали, що такі ГЕС призведуть до екологічної катастрофи, знищення туристичного бізнесу та загрози здоров’ю мешканців Карпатського краю.

Розділи: Довкілля

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути