Незвичайна виставка традиційного вбрання Правобережного Полісся відкриється у Києві. Підготував її Державний науковий центр захисту культурної спадщини від техногенних катастроф спільно з Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара».
А присвячений цей історико-етнографічний захід 26-им роковинам Чорнобильської катастрофи.
Як зазначають організатори виставки, серед усіх етнографічних регіонів України саме Полісся, зокрема, його правобережна частина, де до наших днів збереглися архаїчні елементи слов’янської народної культури, зазнала руйнівного впливу найбільшої в світі техногенної та екологічної катастрофи.
Упродовж 19 років рятувальними експедиціями МНС України та Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф, в яких систематично брала участь видатна поетеса сучасності Ліна Костенко, було зібрано унікальний музейно-архівний фонд, що налічує 42 тис. етнографічних та археологічних пам’яток музейного значення.
Окрім того, зібрано понад 150 тис. наукових документальних свідчень з різних галузей традиційної матеріальної й духовної культури постраждалих районів Українського Полісся.
На виставці будуть представлені комплекси традиційного народного вбрання та зразки одягової вишивки й ткання із 16 районів Київської (Чорнобильський, Поліський, Іванківський, Вишгородський), Житомирської (Овруцький, Народицький, Коростенський, Олевський, Лугинський, Новоград-Волинський), Рівненської (Рокитнівський, Сарненський, Дубровицький, Володимирецький, Зарічненський) та Волинської (Камінь-Каширський) областей.
Відвідувачі зможуть також побачити документальні фільми «Чорнобильський час», «Перша леді зони відчуження», «Проводи русалок. Обряди русального тижня» та відеокліпи про роботу історико-культурологічної експедиції.
У відкритті виставки візьмуть участь професійні гурти, які відтворюють поліську автентичну музичну традицію, письменники, діячі культури.
Виставка відкриється 25 квітня о 16:00 і діятиме до 5 травня щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця з 10:00 до 17:30.
Вхід для дорослих коштуватиме 15 грн., а для пенсіонерів і дітей – 3 грн.
Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»