chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві стартував новий культурний проект «Завтра-Різдво»

17 грудня 2010 о 20:21

Справжню фестивалію підготували до зимових свят працівники столичного музею Івана Гончара до століття з дня народження засновника закладу. Це фестиваль, в якому зібрали народних майстрів, музик і письменників, щоб показати українцям, як треба готуватися до Різдва.

Майстер-класи, виставки, виступи українських гуртів чекатимуть на відвідувачів протягом феєрії. А для початку тут на ярмарку пропонують відвідувачам придбати етнічні подарунки.

Відвідувачка: «Я купила дідух, ангелик, козак і там ще бачите, скільки торб. Все це я накупила діточкам».

Одна з особливостей проекту «Завтра — Різдво» — величезна кількість майстер-класів. Їх можуть відвідувати всі охочі. Тут навчатимуть вирізати витинанки, різьбити по дереву, вишивати, плести з соломи, а також куховарити. Так, в рамках акції «12 страв до Різдва» Ніна Матвієнко зварить кутю, музиканти гурту «Гайдамаки» приготують «Щуку по-гайдамацьки». Першими серед зірок на відкритті проекту свою фірмову страву — плацинди з гарбузом приготували письменники брати Капранови.

Дмитро Капранов, письменник: «Плацинда — це наша бесарабська страва. Вона робиться з тіста, з гарбузом. Її роблять краще чоловіки, можна її робити з яблуком і сиром».

Петро Гончар, директор музею Івана Гончара: «Традиції — це виписаний закон не депутатами, а людьми. Це історія народу, от ми за цими традиціями і намагаємося робити свої свята».

Проект «Різдво-завтра» триватиме протягом зимових свят аж до Водохреща 19 січня.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути