chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві вимагають заборонити куріння у кав'ярнях і ресторанах

10 травня 2012 о 14:10

Символічний рахунок владі виставили столичні офіціанти, бармени та ресторатори. Вони наголошують - близько 30 тисяч їхніх колег працюють у задимлених місцях, через що мають проблеми зі здоров'ям. До того ж, дві третини відвідувачів закладів харчування є жертвами пасивного куріння.

Своєю акцією київські офіцанти хочуть привернути увагу суспільства та народних депутатів до законопроекту № 9474. У ньому йдеться про цілковиту заборону куріння у кав'ярнях і ресторанах. Крім того, передбачено збільшення штрафів власникам закладів від тисячі до 10 тисяч гривень, залежно від кількості порушень. Проект ухвалила у першому читанні Верховна Рада ще у березні.

Активісти сподіваються, що до 31 травня — Всесвітнього дня без тютюну - зміни ухвалять в цілому. Всеукраїнський рух «Україна без тютюну» вже підтримали десятки ресторанів та кав'ярень. Маніфест за бездимне повітря підписало близько 300 українців.

Олександр Савоста, заступник голови правління Київської асоціації офіціантів: "Работал в ресторанах, где курят и честно сказать — я думал, что буду умирать каждую ночь. Вставал и кашлял. Мне очень приятно, что есть много людей, которые поддерживают нас".

Олена Дуб, координатор проекту «Київ без тютюну»: "Власники далеко не всі, згідно з нашого спілкування, бояться цього, що можна забороняти куріння. Дуже багато хто підтримує, і навіть не треба було пояснювати довго проблему цю, що це за збір підписів. Більшітсь казали - так, ми чули, давайте нам листа емейлом ми роздрукуємо і передамо".   

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути