chrome firefox opera safari iexplorer

Українці проти куріння у кафе, ресторанах та барах

10 лютого 2012 о 13:00

Українці проти куріння у кафе, ресторанах та барах. Про це свідчать дані досліджень. Соціологи переконують: семеро з десяти опитаних — підтримують ідею заборонити тютюно-паління у цих закладах. Відповідний законопроект — депутати зареєстрували ще минулої осені, утім досі — він просто припадає пилом.

Це сьогодні оціантка Марина працює в піцерії, де не курять. А ще кілька років тому тютюновим димом на роботі дихала по вісім годин на добу.

Марина Загородня, адміністратор піцерії: "Якщо маленьке приміщення і багато людей в цей час курять, то навіть запаморочення бувають, я не говорю навіть про запах".

Від тютюнового диму свій заклад власник позбавив ще сім років тому, коли й сам кинув курити. Бізнесові, каже, така новинка не тільки не пошкодила, а навпаки.

Мирон Спольський, власник: "На кожного клієнта, шо скаржиться, 10-ть аплодують за це рішення. Може, спочатку буде менше людей ходити там палити, але взагальному після чкихось там півроку — все вернеться на совє місце".

Утім охочих відмовитися від клієнтів-курців з доброї волі серед власників барів або пабів не знайти.

Роман Трач, ресторатор: "Якшо би я зараз заборонив, шо в сіновалі не курять, то люди, постійні відвідувачі би перебралися в сусідній паб, де є така змога".

Але якби зобов'язали всіх і кожного — були б тільки раді, каже ресторатор.

Роман Трач, ресторатор: "На сьомому небі від щастя від такої заборони, якшо поставлять усіх гравців ринку в однакові умови".

На сьомому небі, запевняють соціологи, були б мільйони українців.

Соціолог: "Ресторани, кафе, бари і на всій території стадіонів 77, 74, 73 відсотки підтримують цей закон".

А закон, кажуть його ініціатори, буде суворий.

Тетяна Бахтєєва, ініціатор законопроекту: "Ни одно кафе, ни один ресторан с принятием данного закона не будет иметь ни полстолика, ни два столика, ни одну пепельницу, это будет тотальний запрет".

А хто тотальну заборону порушить — тому штраф — від 1-ї до 10-ти тисяч гривень. Що до Єврочемпіонату законопроект пройде два читання і набере чинності, ініціатори не впевнені. Документ зареєстрували ще у вересні минулого року, відтоді віз і досі там. Кажуть — заважають тютюнові лобісти.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути