chrome firefox opera safari iexplorer

Іменем Бориса Возницького у Винниках назвуть вулицю

25 травня 2012 о 16:56

Міський голова Винник Сергій Уваров виступив з ініціативою назвати вулицю у Винниках іменем Бориса Возницького.

«Борис Возницький був надзвичайно працьовитою людиною, великим ентузіастом, він працював в ім’я всього народу, не покладаючи рук та не знаючи відпочинку, – констатує мер Винник Сергій Уваров. – Борис Возницький не просто робив вклад у збереження та розвитк мистецтва, він буквально рятував історико-культурні надбання свого народу і цілого світу. Не забуваймо, що цьому великому українському культурному діячеві довелося працювати у нелегкі часи радянського тоталітаризму. Кожен глечик, кожен повалений більшовиками скульптурний елемент християнських церков доводилося потайки вивозити з руїн, знаходити транспорт, місце для зберігання, реставрувати й архівувати. На цьому нелегкому шляху, знаходячи підтримку й допомогу небайдужих людей, Борис Григорович зумів об’єднати чимало молодих спеціалістів, майбутніх мистецтвознавців, реставраторів. Так, вдалося зберегти не тільки численні пам’ятки мистецького життя, а й згадки про цілі культури.

Внесок Бориса Возницького у розвиток історико-культурної спадщини України, у тому числі, – нашого краю – переоцінити неможливо. Герой України, директор Львівської галереї мистецтв (яку він очолював понад півстоліття), мистецтвознавець світового рівня – Борис Возницький – був також почесним мешканцем міста Винники. Назвати вулицю в його честь – це найменша данина, яку ми, винниківчани, можемо сьогодні віддати Борисові Григоровичу».

Офіційно з ініціативою перейменувати одну з вулиць у Винниках на честь Бориса Возницького мер міста Сергій Уваров виступить на сесії ВМР, яка відбудеться у четвер, 31 травня.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути