chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра на відновленій набережній Алушта святкуватиме своє 110-річчя

30 травня 2012 о 11:50

Завтра Алушта відзначатиме подвійне свято: день міста й довгоочікуване, поки що неофіційне, відкриття реконструйованої набережної, знищеної лютневими штормом і негодою. А офіційне відкриття заплановано на 1 червня.

Про це пише «Голос України».

Нагадаємо, що Південний берег Криму цього року переніс два руйнівні шторми. Перший був наприкінці січня, другий завдав значної шкоди Ялті й Алушті буквально через тиждень, на початку лютого. Наслідком негоди стали обриви електромережі, зруйновані дорога й частина підпірної стіни уздовж пляжів. Також було пошкоджено каналізаційний колектор, лінії зв’язку.

Найбільшої шкоди стихія наробила в Алушті — тут хвилі, вітер і опади зруйнували підпірні стіни міської набережної, утворилася яма в 30 метрів завдовжки й 9 — завширшки. Дісталося також каналізаційному колектору, пляжним накриттям і павільйонам.

Як розповіли в Алуштинській міськраді, реконструкція набережної відбувалася у два етапи. Перший фінансував головний інвестор — Олександр Лебедєв, власник багатьох алуштинських рекреаційних об’єктів. Російський спонсор виділив на ці роботи близько 12 мільйонів гривень. Частину витрат узяло на себе місто. Ще більше 40 мільйонів гривень надійшли з резервного фонду держбюджету України.

Довелося чимало сил витратити й на упорядкування розмитих штормом пляжів. Тільки в Алушті на них завезли близько 25 тисяч тонн щебеню, що допомогло істотно розширити прибережну територію.

Але показати набережну у всій красі до початку літа навряд чи вдасться. Не виключено, що після закінчення сезону сюди знову повернуться робітники. Але влітку, запевняє міська влада, ніяких незручностей алуштинці й туристи не відчують — по набережній можна буде гуляти, як і раніше. До початку сезону тут навіть хочуть поставити нову сцену.

Крім презентації нового обличчя міста, планується відкриття Алеї мистецтв, де розміщені скульптури з дерева, гіпсу, каменю, металу, серед яких символ Криму — грифон, лавочка «Золота пара» із двометровими рибками бажань і скульптура з дерева «Мати й дитина».

І це ще не все, що підготувала алуштинска влада до нового сезону. Через кілька днів планують відкрити парк «Крим у мініатюрі», де розмістять точні копії основних історико-архітектурних споруд Криму, і закінчити проект «Wі-Fі-набережна», щоб можна було безплатно підключатися до Інтернету на Центральній набережній.

Довідково

31 травня 2012 року Алушта відзначатиме своє 110-річчя. В рамках фестивалю «Зорі Алушти» планується проведення грандіозної святкової програми з театралізованим шоу. У заходах візьмуть участь закордонні делегації, зірки української естради, творчі колективи тощо.

З детальною програмою святкування Дня Алушти можна ознайомитись тут. 

«Рідна країна»

 

Розділи: Суспільство

30 квітня

Інші дати
Народився Василь Шевчук
(1932, с. Бараші Житомирської обл. - 1999) - український письменник, автор поетичних збірок, повістей, історичних романів,  дилогії про Тараса Шевченка  "Син волі", переспіву "Слова про Ігорів похід".
Розгорнути
Народився Олександр Федоровський
(1885, м.Лебедин, Сумська область - 1939) - український геолог, палеонтолог. Автор розвідок та статей з геології та археології Харківщини.
Розгорнути
Народилася Олександра Єфименко
(1848, Росія – 1917) - український історик, етнограф. Перша жінка – доктор історії в Російській імперії. Автор праці «Історія українського народу».
Два кольори мої два кольори Оба на полотні, в душі моїй оба. Два кольори мої два кольори: Червоне то любов, а чорне то журба. (Дмитро Павличко).
Розгорнути