chrome firefox opera safari iexplorer

Названо кращі музейні події року

31 травня 2012 о 13:02

29 травня близько 100 музейних працівників з усіх областей зібралися в Музеї книги та друкарства України, аби відзначити найактивніших фахівців та нагородити преміями найрезонансніші події у професійній галузі. Така акція відбулася вже всьо­ме. Ініціаторами проекту є Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» спільно з громадською організацією «Центр розвитку музейної справи». За нагороду змагалися 27 заходів різного масштабу та формату. В їх оцінюванні взяли участь близько 80 експертів — журналісти, науковці, громадські діячі, музейники, профільні чиновники тощо. «Експертна рада оцінювала не за якістю чи кількістю представлених експонатів, або ж за науковою вагою, головним критерієм був резонанс, який ця подія викликала у суспільстві, — наголошує представник оргкомітету, голова «Центру розвитку музейної справи» Владислав Піоро. — Досить часто музеї роблять дуже гарні проекти, але не вміють про них розказати, і ця акція започаткована, аби їх стимулювати працювати з широкою аудиторією».

Призовий фонд складав 30 тисяч гривень, які розділили три переможці. «Золотою» подією року експерти назвали міжнародну конференцію «Громадська реформа музейного менеджменту та маркетингу в Україні» (Київ, березень–2011). Катерина Смаглій — представник Міжнародного фонду «Відродження», співорганізатора цієї конференції, пояснює: «Сьогодні музеї мають конкурувати з телебаченням, кіно, театром і навіть з айпедом, тому що це теж продукт культури. Власне, питання «як музейнику стати менеджером» ми і обговорили на нашій конференції». Срібним призером став фестиваль «Музеї України у всесвітньому культурному просторі» (Дніпропетровський національний історичний музей ім. Яворницького, вересень 2011 р.) Як каже директор музею Надія Капустіна, такий фестиваль — «це база міжмузейної комунікації, якої в Україні, на жаль, зараз не існує». А «бронзу» завоював проект Волинського обласного краєзнавчого музею — інтернет–портал «Музейний простір Волині». «За рік ми створили таку розгалужену мережу подачі музеїв краю, що всі охочі тепер можуть знайти там короткі довідки, інформацію про квитки, описи, карти. В області та регіоні портал став одним iз найпопулярніших проектів як для туристів, так і для фахівців», — тішиться директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк.

5 травня

Інші дати
Народився Сидір Воробкевич
(1836, м. Чернівці – 1903) – український письменник, композитор, музично-культурний діяч, православний священик, педагог.
«Мово рідна, слово рідне, Хто вас забуває, Той у грудях не серденько, Тільки камінь має. Як ту мову мож забути ? Котрою учила Нас всіх ненька говорити Ненька наша мила ?» (Сидір Воробкевич)
Розгорнути
Народився Юрій Липа
(1900, м. Полтава – 1944) - громадський діяч, письменник, історіософ, публіцист.
Розгорнути