chrome firefox opera safari iexplorer

Києво-Печерський заповідник отримав європейський музейний сертифікат

13 червня 2012 о 12:33

Європейська економічна палата торгівлі, комерції та промисловості в Україні завершила процес сертифікації за європейським музейним стандартом однієї з найвизначніших пам'яток України, об'єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Тож відтепер йому присвоєно сертифікат «Європейський музейний стандарт із знаком якості музею».

Про це повідомив міністр культури України Михайло Кулиняк під час урочистостостей у вівторок, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

«Нині жоден культурно-мистецький заклад України ще не отримав сертифікат відповідності європейському музейному стандарту. Києво-Печерський заповідник став першою ластівкою серед заповідників музейних установ нашої держави», — сказав міністр.

Він також висловив вдячність керівництву заповідника за високий професіоналізм та фундаментальну роботу по розвитку та збереженню історичної спадщини країни.

За словами генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Вікторії Лісничої, її головним бажанням було приведення заповідника до когорти найкращих у Європі. Тож тепер у ньому буде розроблено нове меню європейського стандарту, запроваджено електронні квитки, а також аудіогіди.

Однак Ліснича запевнила, що це не вплине на вартість квитків, і їхня ціна залишиться незмінною.

«Експерти підтвердили, що ми рухаємося у вірному напрямку. Нам надано також рекомендації щодо усунення деяких недоліків, але я щиро рада, що моє бачення розвитку заповідника збігається із баченням європейських експертів», — наголосила гендиректор заповідника. Вона також зауважила, що із держбюджету не було витрачено грошей на сертифікацію, оскільки усі видатки взяла на себе ЄЕПТКП.

Довідка

Європейський музейний стандарт якості видається музейним установам, які відповідають загальній концепції музею та встановленим Європейською економічною палатою торгівлі, комерції та промисловості стандартам і критеріям, надають якісні музейній послуги, мають професійний досвід та можливості надання спеціальних консультативних послуг.

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник у лютому подав заявку до центрального офісу палати та першим серед українських музейних установ отримав європейський сертифікат.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути