Приміщення Національного художнього музею вимагає негайних реставраційних робіт, оскільки підземне сховище стало «зоною ризику» і в будь-який момент безцінні шедеври живопису можуть постраждати від комунальних «катаклізмів».
Проте попередню підготовку до реставраційному періоду не виходить здійснити вчасно, оскільки з невідомих причин безслідно зникла основна документація музею. І навіть ті документи, які підтверджують, що сам будинок — незаперечна історична та культурна цінність пропали, і їх зараз доводиться відновлювати.
Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомила в.о. директора Національного музею Тетяна Миронова.
За твердженням Миронової, реставрація могла б бути завершена вже в 2015-м, за умови ефективної взаємодії різних сторін, залучених у процес, проте виникли непередбачені труднощі.
«Коли стала до виконання обов’язків директора і почалася підготовча робота, з’ясувалося… немає документів на землю. Ні паспорта пам’ятки культурної спадщини. Попросту немає документа, що ця будівля — пам’ятка архітектури», — заявила Тетяна Миронова.
«Немає й проекту реставрації (хоча про неї давно йшлося). Немає проектів реставрації навіть окремих фрагментів музею. Зокрема сходів чи скульптурних елементів на фасаді. І для того, аби зрушити справу, сьогодні треба доводити, що цей музей не виник сам по собі, що це історична та культурна цінність», — зазначила вона.