chrome firefox opera safari iexplorer

Столичні велосипедисти проти будівництва велодоріжки на Трухановому

25 червня 2012 о 13:22

Київська асоціація велосипедистів виступила проти будівництва велодоріжки на Трухановому острові.

На думку столичних любителів байків, велодоріжка у цій рекреаційній зоні – не лише зайве витрачання бюджетних коштів, а й перешкода для велосипедистів, оскільки саме в цьому місці вона змушуватиме їх порушувати правила дорожнього руху.

«На Трухановому традиційно їздить дуже багато велосипедистів, і однієї велодоріжки навіть шириною 4 метри для них буде недостатньо. По-друге, велодоріжкою будуть рухатися пішоходи, адже на острові немає пішохідного тротуару, тож, згідно з ПДР, пішоходи муситимуть іти по велодоріжці. В обох випадках велосипедисти будуть виїжджати на дорогу – і відповідно, порушувати ПДР. Якщо при цьому станеться аварія, то велосипедиста автоматично визнають винним: адже він не їхав по велодоріжці. Навіть якщо нею неможливо було проїхати», – пояснила координатор Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко.

У Європі на таких ділянках, як Труханів острів, усі учасники руху пересуваються разом. Це досвід кількох десятиліть проектування велоінфраструктури й такі велосипедно-пішохідні зони – одні з найприємніших місць для прогулянок та велопоїздок.

«Будівництво велодоріжки в умовах, де вона не потрібна і навіть шкідлива – це нераціональне використання коштів міського бюджету і криміналізація велосипедистів», – додала пані Бондаренко.

Велосипедисти вимагають від авторів цього «вело проекту» дослухатися до їхніх вимог і зробити веломаршрут зручним, безпечним і комфортним: встановити ліхтарі уздовж маршруту та забезпечити реальне обмеження швидкості автомобілів до встановленого ліміту 20 км/год. До того ж, асфальт на маршруті уже був відремонтований перед приїздом шведів до кемпінгу на острів.

Нагадаємо, проектування п’яти веломаршрутів у Києві провадить фірма «Білтек», яка виграла тендер улітку 2011.

Замовником проектних робіт по веломаршрутах є КП «Київдорсервіс». Проектні роботи розпочаті у травні 2012.

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути