chrome firefox opera safari iexplorer

Печерські пагорби руйнуються через будівництво елітних будинків

04 липня 2012 о 10:28

Зумовлена будівництвом зміна напрямків течій ґрунтових вод може призвести до фатальних для Печерського району наслідків.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Жителі елітного Печерського району столиці перелякалися через роботу геологів на дитячому майданчику, розташованому поміж кількох будинків.

Місцеві мешканці підозрюють, що цю територію пригледіли в Генеральній прокуратурі під зведення житла для прокурорі.

Схвильовані жителі написали листа до геологічної служби та одержали відповідь із додатком – витягом генплану Києва, де замовником робіт значиться Генпрокуратура.

У ГПУ спростували свою причетність до можливого будівництва. Управління з благоустрою столичної держадміністрації не заперечує надане погодження на проведення дослідних робіт.

«Ця картка видана на підставі рішення Київради від 2003 року. Є погодження від Інституту генпалну Києва», — сказав речник управління благоустрою КМДА Владислав Шолохов.

Водночас у людей на руках теж є лист з Інституту генплану, зміст якого – полярний, адже новий генплан не передбачає ущільнення чи забудови в цьому районі.

Мешканці Печерська вважають, що будівництво в тутешніх територіях небезпечне через насичені водою схили, котрі схильні до руйнації та зсувів. Тим більше, що з іншого боку Печерського пагорба вже є приклад схожої забудови.

По центру будівельного майданчика виникло озеро з ґрунтових вод, а навколишні будинки тріщать по швах.

Будівництво заморожене, але це не збільшує стійкості пагорба.

Член президії Академії будівництва України Казимір Проценко запевняє: яким чином урятувати пагорби, що вже рухаються через зміну течій ґрунтових вод – не знає жоден учений. А нові забудови тільки пришвидшать руйнацію центра Києва.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути