chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Москві відкривається українська виставка. ФОТО

16 липня 2012 о 13:04

У московському Державному музеї образотворчого мистецтва імені Пушкіна сьогодні відкривається виставка «Повернення» Святого Луки". Західноєвропейський живопис VI — XVIII століть із музеїв України".

«Картина Франца Хальса „Євангеліст Лука“ (1623—1625) в рамках експозиції приїхала до нас у музей уже втретє. — розповіли організатори. — І це „повернення“ вирішили обіграти». Назва виставки співзвучна з радянською детективною стрічкою «Повернення» Святого Луки"(1970).

Вперше в одному виставковому просторі буде представлено 100 творів майстрів 6 — 18 століть, виконаних в різних жанрах і стилях.

Заступник директора ДМОМ Зінаїда Бонамі розповіла кор. ИТАР-ТАСС, що виставка реалізується в рамках циклу «Під покровом дружних муз ...» і продовжить серію експозицій, які відкривають найбільш значні художні зібрання країн ближнього зарубіжжя, пояснила вона.

Основу виставки складають роботи з дев'яти музеїв України: Києва, Одеси, Чернігова, Львова, Харкова, Житомира, Полтави. Експонати відбиралися за участю фахівців ДМОМ імені Пушкіна з фламандського, голландського, італійського мистецтва.

Серед полотен, які зацікавлять публіку, безсумнівно, роботи видатного портретиста «золотого століття» голландського мистецтва Франса Хальса «Євангеліст Матфей» і «Євангеліст Лука». Любителі мистецтва також побачать дві візантійські ікони 6 століття, полотно «Персей і Андромеда» пензля художника-маньєриста Джузеппе Чезаре, «Хрещення апостолом Філіпом євнуха», яке датується серединою 16 століття, і виконане нідерландським майстром епохи Відродження Яном ван Скорелом. Іншими унікальними експонатами стануть «Портрет папи Пія VI» відомого італійського живописця епохи рококо й неокласицизму Помпео Батоні, «Святе сімейство з Іоанном хрестителем на шляху до Єгипту» Паріса Бордоне, «Бог річки Шельди, Кібела і богиня міста Антверпена» Пітера Пауля Рубенса, «Амур і сплячі німфи» Якоба Йорданса.

Будуть виставлені і роботи менш відомих широкому глядачеві художників, зі спадщини яких збереглося всього по кілька картин. Серед них — «Пастушок, який грає з кішкою і мишкою» Томмазо Саліни, «Дама в кімнаті після повернення з церкви» Карела Слаббарта, «Натюрморт з битою птицею» («Мисливські трофеї») Християна Ван Хейла.

В рамках циклу виставок «Під покровом дружних муз...» в ГМИИ вже були показані твори західноєвропейського мистецтва 16 — 20 століть з Музею зарубіжного мистецтва міста Риги, а також шедеври вірменської і російської живопису 18 — 20 століть з музеїв Вірменії.

Огляд «Повернення» Святого Луки". Західноєвропейський живопис VI — XVIII століть із музеїв Україна" триватиме до 9 вересня.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути