chrome firefox opera safari iexplorer

У Януковича не помітили сепаратизму в новій конституції Криму

19 липня 2012 о 12:00

Законодавча ініціатива Верховної Ради Криму по внесенню змін до Конституції України не може викликати сепаратизм або відділення Криму.

Таку думку висловив директор Національного інституту стратегічних досліджень при президенті Андрій Єрмолаєв, передає Інтерфакс.

«Я не бачу передумов для сепаратизму, у цьому випадку, по-перше, мова йде про розвиток регіонального самоврядування, по-друге, про створення нової системи взаємин між центром і регіонами, де Крим — один з регіонів, а розвиток Криму — це великий національний проект», — сказав Єрмолаєв.

На його думку, кримські ініціативи повинні бути розглянуті на рівні українського парламенту.

«Мені здається, що ініціатива Криму — це предмет розмови не тільки кримчан і кримських депутатів, а питання національне, яке потрібно виносити на розгляд Верховної Ради України», — підсумував політолог.

Минулого тижня в Криму була створена робоча група із представників Ради міністрів, Верховної Ради автономії й профільних фахівців з метою розробки пропозицій по зміні Конституції України в частині розширення повноважень автономії.

Як відзначив голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов, це дозволить більш ефективно реалізувати наявний у регіону потужний економічний потенціал.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути