chrome firefox opera safari iexplorer

Антиукраїнська пропаганда на «Першому Національному» триває

01 серпня 2012 о 09:08

Сьогодні ще не заспокоїлися дискусії навколо європейського футбольного чемпіонату Євро-2012 в Україні, коли деякі комерційні канали залучали до коментування російських  журналістів, які не визнають існування ні української держави, ні її мови, ні її  культури.

І чим далі —  тим гірше…

Зараз на державному телеканалі «Перший Національний», який, нагадаємо, фінансується за рахунок платників податків, розгортається інша, ще більш цікава історія…

Під час літньої Олімпіади-2012, яка зараз проходить в Лондоні,  українські журналісти залучають до своїх студій  російських експертів, де між ними відбувається традиційна «душевна розмова» про те, як було добре, коли існував Радянський Союз і яка була сильна  радянська спортивна школа. В цей же час багато  українських журналістів менше коментують перебіг спортивних подій, а більше вболівають за успіхи та перемоги російських спортсменів.

Відверто кажучи, ця радянська ностальгія, яка відбувається за гроші платників податків на «Першому Національному», останнім часом набирає відверто антиукраїнський характер.

Зрозуміло, що керівництво «Першого Національного», яке ніколи не  відрізнялося проукраїнською позицією, не звертає уваги на такі «дрібниці», що трапляються в їхніх ефірах та виринають ганебними новинами на сайті.

Те, що на «Першому Національному» не помічають великої різниці між Україною та Росією характеризує і  його сайт.

Так, 26 липня 2012 року на сайті НТКУ було опубліковано новину під заголовком «Україна просить виправити помилки в біографіях російських олімпійців», де чітко сказано, що «деякі з росіян народилися на території їхньої держави, хоча в їхніх даних місцем народження вказано Російську Федерацію»(!!!). Знайти логіку у цій інформації не просто складно, а нереально. По Фрейду, очевидно хотіли б написати про те, що у біографії українських спортсменів були помилки, де їх назвали представниками російської держави. Але, але, але…

Не може залишити байдужими й ситуація, яка трапилася в одному з ефірів, присвячених Олімпіаді-2012 в Лондоні.

Так, в понеділок, 30 липня 2012 року під час вечірньої трансляції змагань по плаванню черговий російський експерт, якому надав слово український ведучий, сказав, що він би й радий був говорити українською мовою, але ще не встиг вивчити «етот діалєкт єдиного славянского язика».

На таке  хамство, яке зазвичай використовувалося в гірші часи Російської імперії, коли українська мова не визнавалася і вважалася діалектом, український журналіст як звично промовчав.

Зважаючи на таку ситуацію все ж цікаво, чи знайдеться у владі хоч хтось, хто зможе зупинити використання «Першого Національного» в антиукраїнській пропаганді.

Спеціально для «Рідної країни» Самійло Чубач

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути