chrome firefox opera safari iexplorer

Кабмін хоче скасувати гарантії бюджетних місць у ВНЗ

13 серпня 2012 о 09:25

Мінекономіки має намір на законодавчому рівні скасувати численні гарантії держзамовлення на вищу освіту. Про це сказано в законопроекті номер 10720, що було розроблено відомством.

У законодавчій ініціативі немає жодних чисельних гарантій держзамовлення, які зараз містяться в чинному законі «Про вищу освіту».

Проект пропонує власну схему формування показників.

Відповідно до неї, Мінекономіки розробляє прогноз на державне замовлення, керуючись присланими пропозиціями від державних замовників, федерації профспілок і національного представника роботодавців.

Потім Мінекономіки вносить відповідні пропозиції в проект Держбюджету.

Власне держзамовлення, відповідно до законопроекту, має щорічно затверджуватися окремим рішенням Кабміну.

Крім того, у пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що «проект закону не потребує суспільного обговорення».

Відповідно до діючого закону «Про освіту», фінансування за рахунок держбюджету підготовки фахівців з вищою освітою здійснюється в обсягах, необхідних для забезпечення на кожні 10 тисяч населення навчання не менш як 100 студентів у ВНЗ 1 і 2 рівнів акредитації й 180 студентів у ВНЗ 3 і 4 рівнів акредитації.

Раніше повідомлялося, що Кабмін має намір внести у Верховну Раду новий законопроект про вищу освіту на заміну урядового законопроекту, що перебуває в парламенті.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути