chrome firefox opera safari iexplorer

Могилянка подала до суду на Міносвіти за розподіл місць держзамовлення

29 серпня 2011 о 08:52

Києво-Могилянська академія подала до суду на Міносвіти за розподіл місць держзамовлення на 2011/2012 навчальний рік.

Про це повідомив президент Національного університету «Києво-Могилянська академія»(НаУКМА) Сергій Квіт у своєму персональному журналі на сайті університету.

НаУКМА вважає, що нинішнє керівництво МОНМС розподіляє державне замовлення «всупереч державним інтересам, вкрай суб'єктивно, непрозоро і непрофесійно, зокрема незважаючи на критерій якості освітніх послуг».

«Така практика використання державних ресурсів зазвичай межує з корупційними діями й відповідно характеризує політику теперішнього міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника», — наголосив Квіт.

У позові НаУКМА наводить приклади тих напрямів і спеціальностей, які були найбільше дискриміновані цього року і які водночас є унікальними чи належать до одних з найкращих за якістю підготовки в Україні.

Мова йде про магістерську програму з журналістики, для якої державне замовлення було повністю скасовано, бакалаврські програми з права (держзамовлення скорочено на 50%, залишилося 15 місць), філософії (скорочення 50%, залишилося 10 місць), економічних наук (скорочення на 43%, зокрема фінанси і кредит — 12 місць).

Згідно з документом, НаУКМА просить суд зобов'язати міністерство встановити обсяги держзамовлення на підготовку фахівців для університету за скороченими у 2011 році напрямами підготовки на рівні обсягів 2010 року.

Також університет просить зобов'язати Міносвіти визначити критерії, порядок та строки розміщення між вищими навчальними закладами затверджених обсягів держзамовлення на підготовку фахівців, про що видати відповідний підзаконний нормативний акт.

Нагадаємо, раніше Могилянська школа журналістики та інші магістерські програми Національного університу «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) залишились без держзамовлення.

За словами міністра освіти Дмитра Табачника, держзамовлення на фахівців і магістрів залежало від кількості кращих студентів, які одержали в 2010 році ступінь бакалаврів.

Джерело: ТСН
Розділи: Новини освіти Освічена

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути