chrome firefox opera safari iexplorer

Андріївському узвозу через будівництво загрожують зсуви

15 серпня 2012 о 12:51

Старший науковий співробітник Інституту геологічних наук НАН України, кандидат геолого-мінералогічних наук Вадим Рибін заявляє про неприпустимість будівництва на Андріївському узвозі паркінгів і будинків на пальових фундаментах, пише ZN.UA.

Про це він сказав у вівторок, 14 серпня, на прес-конференції в Києві.

Рибін наголосив, що територія Андріївського узвозу, як і вся територія заповідника Стародавній Київ, зсувонебезпечна.

«Ця вулиця підтоплена, тобто там високий рівень ґрунтових вод: у верхній частині 3-5 м, а в нижній — 1-2 м. І вона зсувонебезпечна. Це створює небезпеку для всіх будинків — і для старих, і для нових, які хочуть побудувати. Моя точка зору — вкрай важливо, щоб велика увага була приділена інженерним комунікаціям. Вода є найсильнішим і найактивнішим учасником зсувних процесів, які гублять і пам'ятники, і просто добротні старі будівлі», — сказав Рибін.

За його словами, на Андріївському узвозі не повинно бути ніяких підземних паркінгів, ніяких нових будівель на пальових фундаментах. «Тому що пальові фундаменти міняють гідрологічну обстановку, і це згубно для старих будівель», — пояснив фахівець.

Також він заявив про необхідність заміни всіх комунікацій при зміцненні і реконструкції старих будівель на узвозі та організації дренажу навколо Андріївської церкви, який захищає храм від руйнівної дії води.

«Але при цьому потрібно пам'ятати, що будь-яке необережне втручання цілком може викликати негативну реакцію якогось старого будинку сусіднього і викликати його деформацію», — зауважив Рибін.

Нагадаємо, наприкінці червня під Андріївською церквою зрушився ґрунт. Зсувом з пагорба завалило весь тротуар на маленькій алеї художників — бічному провулку Андріївського узвозу.

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі