chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні буде обмежено продаж ліків, що містять кодеїн

20 серпня 2012 о 11:27

Державна служба України з лікарських засобів підтримує будь-який дієвий механізм контролю над продажем громадянам в аптечних установах лікарських засобів, що містять кодеїн. Про це повідомив голова відомства Олексій Соловйов.

Як повідомляє прес-служба Держлікслужби, зокрема, це може бути такий інструмент, як рецептурна видача. Також може бути встановлена квота відпускання відповідних лікарських засобів в одні руки.

«Ми підтримуємо будь-який інструмент, щоб він був реалізований на практиці і сприяв зменшенню видачі ліків, що містять кодеїн, які при цьому не використовуються за призначенням лікаря», — підкреслив Соловйов.

Держлікслужба вітає узгодження Державним комітетом з підприємницької діяльності проекту наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 19.07.2005 №360», яким пропонується посилити контроль над обігом комбінованих лікарських засобів, що містять кодеїн, і відпускати такі препарати виключно за рецептами.

Кодеїн — речовина (алкалоїд) із групи опіатів. В молочному соку снодійного маку (Papaver somniferum) він міститься в кількості 0,3-2% і давно використовується в медицині як засіб для боротьби з кашлем і як знеболювальне. Кодеїн викликає звикання, і потяг до нього з часом стає настільки сильним, що наркозалежні часто скоюють злочини. Кодеїнова абстиненція («ломка») розвивається повільніше, ніж від морфію, однак може спостерігатися вже через півроку після початку прийому препарату.

Нагадаємо, з червня цього року в Росії заборонено вільний продаж ліків, що містять кодеїн. Відтепер в Росії всі препарати від кашлю і знеболюючі, а це Пенталгін-Н, коделак, Солпадеїн, Нурофен Плюс та інші препарати із вмістом кодеїну можна придбати тільки за рецептом лікаря.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути