chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові та Дрогобичі – масштабні культурні заходи, присвячені Бруно Шульцу

30 серпня 2012 о 16:41

З нагоди 120-річчя від Дня народження та 70-річчя трагічної загибелі Бруно Шульца у Львові та Дрогобичі проведуть фестивалі, присвячені цьому знаковому та прогресивному письменнику, художнику й філософу літератури.

Про це на прес-конференції повідомили організатори цих масштабних культурних атракцій, повідомляє IA ZIK.

У Дрогобичі фестиваль Бруно Шульца проводиться у форматі бієнале та відбудеться вп’яте 6-12 вересня.

Львівський шульцівський фестиваль проведуть вперше в рамках Форуму видавців 12-16 вересня. Про це повідомив координатор фестивалю «Бруно Шульц у Львові» Андрій Павлишин.

Місточком, що об’єднуватиме ці два заходи, буде виставка «Бруно Шульц. Горизонт часу». Її урочисто відкриють 4 вересня і вона діятиме місяць. Про це повідомила куратор виставки Наталія Філевич. Захід готували впродовж двох років. Експозиція розміститься у залах Львівської галереї мистецтв. Тут будуть представлені вперше оригінальні рисунки Шульца з фондів Музею літератури ім. Адама Міцкевича у Варшаві.

Також будуть роботи художника з фондів Львівської галереї мистецтв. Окрім іншого, можна буде побачити невідомі широкому загалу шульцівські документи та іконографію. З огляду на те, що Бруно Шульц входив до складу авангардистської групи митців «Артес» і виставлявся з низкою інших художників, у загальне живописне панно Шульца інкрустують роботи Мавриція Ґоттліба, Марцелія Гарасимовича, Ярослави Музики, Анджея Пронашка.

Що особливо цікаво – нарешті у Львові змінюють формат виставок, де на відкритті є просто вступне слово і фуршет. Натомість тут театр «Пластична сцена» з Люблінського католицького університету організують перформанси. Для того, щоб потрапити на експозицію, треба буде пройти через «Темну кімнату пам’яті Бруно Шульца», де на відвідувачів чекатимуть сюрпризи у стилі Шульца від акторів. Про це розповів куратор мистецької частини фестивалю в Дрогобичі Ґжеґож Юзефчук.

Програму V Міжнародного фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі вже можна знайти в Інтернеті. Перелік заходів у Львові теж на часі опублікують в мережі – на сайті Форуму видавців та інших партнерів фестивалю.

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути