chrome firefox opera safari iexplorer

У Бориспільському районі замість заказника роблять відстійник?

31 серпня 2012 о 08:51

Влада Бориспільського району планує перетворити найціннішу природну територію району на відстійник і обласне сміттєзвалище. 776 жителів села Головурів виступили проти знищення природи.

Про це «Рідній країні» повідомили у прес-службі Національного екологічного центру України.

«Нам стало відомо, що на Комісії Бориспільського міськвиконкому ба Бориспільської РДА розглядають проект будівництва водовідведення зворотніх стічних вод м. Бориспіль, а саме план скидати їх в урочище «Карань-Глуховщина», яке є унікальним природним куточком, а також знаходиться на дуже близькій відстані від нашого населеного пункту» — йдеться у зверненні жителів Головурова до Мінприроди України та контролюючих органів.

Також між селами Головурів і Вороньків, в урочищі «Бойків яр» розміщене місцеве сміттєзвалище. Районна влада організувала завезення до звалища відходів з усього району. Серед варіантів розвитку подій – створення тут обласного звалища твердих побутових відходів.

Селяни переконані, що наміри керівництва району загрожує здоров’ю всіх жителів Головурова і передусім дітей. Тому висловили категоричний протест проти намірів районної влади. Звернення під листом протесту підписали 776 жителів села.

«Землі Головурівської сільської ради — цє найцінніша природна територія в районі, – розказує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. –Якщо наміри Бориспільського району, ця надзвичайно цінна природна територія буде втрачена назавжди а життя селян надалі стане нестерпним».

Нещодавно науковці НАН України запропонували створити в околицях Головурова три заказники «Болота Карань та Глуховщина», «Болота Шапчине та Кругле» а також «Луки над р.Павлівка».

Сільська рада і жителі села підтримали ідею заповідання цінних боліт і лісів. Проте, інтригою лишається: чи буде надана така ж згода керівництвом району.

«Рідна країна»

Розділи: Довкілля

7 травня

Інші дати
Петро Чайковський
1840 –  російський композитор, диригент, музично-громадський діяч. Мав українське коріння. В Україні написав понад 30 творів.
Розгорнути
Народився Микола Кащенко
(1855, с.Веселе, Запорізька область – 1935) - український біолог, ембріолог, селекціонер, один із перших українських академіків, засновник акліматизаційних садів у Томську і Києві. Разом з В.О.Караваєвим створив зоологічний музей і був його першим директором.
Тиха місячна ніч над принишклим селом Оповила біленькі оселі. Лиш пустун-вітерець над люстерком-ставком В срібних хвилях гойда каруселі. Продерчав десь деркач у заплавах ріки, На хвилину сполохавши тишу, Очерет з осокою про щось гомінкий Тихо шепче і чубом колише. Запізнілий туман, мов отара овець, Суне попаски вбрід понад лугом. Замаячив ледь-ледь вдалині острівець Й непомітно сховався за пругом. (Віктор Геращенко)
Розгорнути