chrome firefox opera safari iexplorer

У Бориспільському районі замість заказника роблять відстійник?

31 серпня 2012 о 08:51

Влада Бориспільського району планує перетворити найціннішу природну територію району на відстійник і обласне сміттєзвалище. 776 жителів села Головурів виступили проти знищення природи.

Про це «Рідній країні» повідомили у прес-службі Національного екологічного центру України.

«Нам стало відомо, що на Комісії Бориспільського міськвиконкому ба Бориспільської РДА розглядають проект будівництва водовідведення зворотніх стічних вод м. Бориспіль, а саме план скидати їх в урочище «Карань-Глуховщина», яке є унікальним природним куточком, а також знаходиться на дуже близькій відстані від нашого населеного пункту» — йдеться у зверненні жителів Головурова до Мінприроди України та контролюючих органів.

Також між селами Головурів і Вороньків, в урочищі «Бойків яр» розміщене місцеве сміттєзвалище. Районна влада організувала завезення до звалища відходів з усього району. Серед варіантів розвитку подій – створення тут обласного звалища твердих побутових відходів.

Селяни переконані, що наміри керівництва району загрожує здоров’ю всіх жителів Головурова і передусім дітей. Тому висловили категоричний протест проти намірів районної влади. Звернення під листом протесту підписали 776 жителів села.

«Землі Головурівської сільської ради — цє найцінніша природна територія в районі, – розказує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. –Якщо наміри Бориспільського району, ця надзвичайно цінна природна територія буде втрачена назавжди а життя селян надалі стане нестерпним».

Нещодавно науковці НАН України запропонували створити в околицях Головурова три заказники «Болота Карань та Глуховщина», «Болота Шапчине та Кругле» а також «Луки над р.Павлівка».

Сільська рада і жителі села підтримали ідею заповідання цінних боліт і лісів. Проте, інтригою лишається: чи буде надана така ж згода керівництвом району.

«Рідна країна»

Розділи: Довкілля

11 січня

Інші дати
Народився Рейнгольд Глієр
(1875, м. Київ – 1956) - композитор, диригент, педагог, доктор мистецтвознавства. Автор балету «Тарас Бульба», симфонічної картини-балету «Запорожці» та ряду інших творів за поемами Т.Шевченка.
«Я верю в то, что мы, то есть наш народ, будет жить страшно долго. Не сто, не двести, не тысячу лет, а гораздо дольше. Я верю, что он станет лучше, ближе к идеалу и в конце концов станет совершенным. Так же и с музыкой» (Рейнтгольд Глієр)
Розгорнути
Народилася Тетяна Садовська-Тимківська
(1888, м. Чернігів - 1991) - українська актриса. Ролі: Маруся, Проня ("Маруся Богуславка", "За двома зайцями" М. Старицького) та ін.
Розгорнути
Народився Василь Нагірний
(1848, с. Гірне Львівської обл. - 1921) - український архітектор та громадський діяч. У 1882-1918 рр.кожна четверта церква у Галичині була побудована за його проектом (понад 200). Засновник товариства "Славія", "Народна торгівля", "Сокіл", "Зоря", "Народна гостиниця".
Розгорнути