chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині дерев’яна церква може не дожити до 300-річчя

01 вересня 2012 о 14:38

Унікальна дерев’яна Свято-Троїцька церква, що в селі Драбівці Золотоніського району, руйнується. Її неодноразово перебудовували та реставрували, але зараз її треба негайно рятувати, пише «Черкаський край».

– Після невдалої реставрації почала протікати покрівля, – жаліється сільський голова Драбівців Олександр Герасименко. – Церкву необдумано обшили гонтом і зараз під ним псується дерево. Своїми силами нічого робити не можемо, адже об’єкт перебуває під державною охороною. Зараз 400 тисяч гривень потрібно для ремонту покрівлі, а вже повна реставрація обійдеться в 1,5 мільйона.

За словами настоятеля церкви отця Віталія, це єдина церква для жителів трьох прилеглих сіл – Драбівців, Маркизівки та Сеньківців. Не так давно поруч існувало дві дерев’яні церкви XVIII ст. Тепер одну з них – Миколаївську (з присілка Сеньківці) – перенесено до етнографічного комплексу в селі Стецівка Чигиринського району, а в Драбівцях залишилась Троїцька церква.

Громада села не раз подавала клопотання до різних інстанцій, щоб кошти на реставрацію церкви виділили з державного чи обласного бюджетів, але справа не рушиться з місця. Якщо фінансування не буде найближчим часом, унікальна пам’ятка просто не доживе до свого трьохсотріччя.

– Дуже прикро, якщо ми не зможемо зберегти цю пам’ятку для наступних поколінь, – говорить настоятель Свято-Троїцької церкви отець Віталій. – І наше покоління стане останнім свідком її існування…

Джерело: Прочерк
Розділи: Новини культури

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути