chrome firefox opera safari iexplorer

Києво-Печерський заповідник отримав нового гендиректора

07 вересня 2012 о 00:12

Після низки скандалів на посаду гендиректора  Києво-Печерського заповідника призначили Любомира Михайлину.

До призначення він майже 2 роки опікувався історико-культурним заповідником «Хотинська фортеця», повідомляє ТСН.

Рішення було прийняте у четвер, 6 вересня, на засіданні ради за участю міністра культури.

Як відомо, майже місяць Лавра залишалась без керівника. Обов'язки гендиректора виконувала Наталя Клименко, колишній директор Національного музею Шевченка.

9 серпня міністр культури зі скандалом звільнив керівника заповідника Вікторію Лісничу. У справі була замішана і світська левиця Влада Прокаєва. Остання зізналася, що за посаду заступника гендиректора нібито дала хабар у 50 тисяч доларів.
Ліснича своє звільнення вважає безпідставним. Справу вона обіцяє довести до суду, а за завдані їй моральні збитки вимагатиме ще й грошової компенсації.

Довідка kplavra.kiev.ua

Любомир Павлович Михайлина народився 17 червня 1953 року в місті Чернівці, доктор історичних наук, нагороджений знаком «Відмінник освіти України» та Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

До свого нового призначення Любомир Павлович протягом майже двох років займав посаду директора Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця».

Працював старшим науковим співробітником відділу археології ранніх слов’ян Інституту археології НАН України, доцентом кафедри етнології античної і середньовічної історії Чернівецького державного університету.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути