chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у столиці протестують залізничники

10 вересня 2012 о 09:46

Повернення скасованих маршрутів і «припинення прихованої приватизації» підприємства вимагають працівники Укрзалізниці. Вони вирішили провести у понеділок пікет у Києві, біля Міністерства інфраструктури. У самому Міністерстві поки що не відреагували на ці вимоги.

До Києва їдуть залізничники-пікетувальники з Харкова, Одеси, Львова, Донецька, Кременчука та Сімферополя. Усього очікується участь близько півтори тисячі осіб. Основними вимогами залізничників та громадських організацій є повернення доступних нічних потягів, забезпечення належних умов праці для робітників та припинення прихованої приватизації Укрзалізниці.

Учасники акції мають намір зустрітися із міністром інфраструктури Борисом Колесніковим та прем'єром Миколою Азаровим із вимогою заборонити реструктуризацію Укрзалізниці й створити спеціальну комісію для вирішення згаданих проблем.

«Ситуація на Укрзалізниці сьогодні тривожна: якщо скасовується один потяг, без роботи лишається одразу 50-60 людей, — зауважує Йосип Вінський, на його думку, побоювання, що залізницю приватизують, також мають під собою підстави. — Неправильно проведена реформа, створено підприємство дуже велике, важкокероване, будемо говорити – збиткове підприємство. А формально створення акціонерного товариства дає можливість почати продаж акцій у будь-який момент після рішення, відповідно, Верховної Ради.»

На думку депутата-регіонала Анатолія Кінаха, питання модернізації рухомого складу Укрзалізниці зараз вирішується, затверджується фінансовий план підприємства, і нові потяги для українців забезпечить Крюківський вагонобудівний завод у Кременчуці.

«А заяви про можливу приватизацію залізниці – безглуздя, це заборонено чинним законодавством, — стверджує Анатолій Кінах. — Я думаю тут причина – поточна політична ситуація, коли ті проблеми системного характеру, які у трудового колективу накопичувалися роками, деякі політичні сили спробують використати для отримання поточних політичних дивідендів.»

Початок акції залізничників заплановано на десяту ранку біля приміщення профільного міністерства. Учасники акції хочуть подарувати міністрові Колеснікову іграшкового потяга – як символ ставлення до їхнього підприємства.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути