chrome firefox opera safari iexplorer

На вихідних запрошуємо до унікального степу «Асканія-Нова»

14 вересня 2012 о 11:59

15 вересня на телеканалі ТВі вийде в ефір четверта програма з циклу «7 природних чудес України».

Цього разу глядачі дізнаються про унікальний цілинний степ «Асканія-Нова» — єдину в Європі ділянку типчаково-ковилового степу, якої ніколи не торкався плуг.

На території Асканії зростає 478 видів вищих рослин, 13 з яких занесено до «Червоної книги України». Цікавим є той факт, що тваринний світ заповідного степу майже зберіг свою аборигенну фауну, за винятком крупних видів ссавців та птахів.

Великою популярністю серед туристів користуються екскурсії степом в кінному екіпажі маршрутом, прокладеним територією Великого Чапельського поду. Екологічна стежка заповідного степу проходить територією ділянки «Стара» (площа 520 га), де представлені майже всі характерні типи рослинності та грунтів.

Про ці та інші особливості унікального природного цілинного степу «Асканія-Нова» дивіться на телеканалі ТВі у суботу, 15 вересня о 20:30.

Нагадаємо, що 25 серпня  побачили світ нові фільми про українські чудеса: телеканал ТВі розпочав трансляцію програм «7 природних чудес України».

Першими глядачі побачили спецномінантів акції – Балаклавську бухту з мисами Айя та Фіолент, пустелю Олешківські піски та унікальний природній парк «Подільські Товтри».

Незмінним автором ідеї та ведучим програми залишається Голова оргкомітету акції «7 чудес України», відомий громадський діяч Микола Томенко.

«Рідна країна»

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути