chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві вшанували пам'ять загиблих журналістів. ФОТО

17 вересня 2012 о 08:50

У Києві на Майдані Незалежності пройшла акція в пам'ять Георгія Гонгадзе та інших загиблих за роки незалежності українських журналістів.

Як передає «Інтерфакс-Україна», кількасот учасників акції створили символічний круг, по центру якого були розкладені картонні коробки з написаними іменами загиблих журналістів.

Учасники акції тримали прапори України, плакат із зображенням форми голови Гонгадзе у чорному кольорі на білому фоні з написом «12 років цинізму. Скільки ще?».

Крім того, люди тримали в руках портрети нинішнього спікера парламенту Володимира Литвина, другого президента Леоніда Кучми і колишнього голови СБУ Леоніда Деркача з написами «Він повинен сидіти за гратами!».

Таким чином учасники акції підкреслювали, що «весь світ знає осіб причетних до вбивства Георгія Гонгадзе, однак вони досі не понесли відповідальність».

Рівно о 20:00 люди хвилиною мовчання внашували пам'ять загиблих журналістів, після чого запалили свічки і поставили їх в символічне згарище свободи слова. Коробки з іменами загиблих журналістів були спалені.

Учасники акції шикуються в колону, щоб мовчки попрямувати до адміністрації президента, висловивши таким чином свій протест проти бездіяльності влади в розслідуваннях справ, що стосуються загибелі журналістів.

Акція пам'яті Гонгадзе та інших загиблих журналістів пройшла також у Харкові на площі Свободи. У ній взяли участь близько 50 чоловік.

Засновник «Української правди» Георгій Гонгадзе зник 12 років тому.

Фото з сайту ЛігаБізнесІнформ

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути