chrome firefox opera safari iexplorer

«Свято хліба» у музеї Пирогів

Дата події:6-7 жовтня 2012р.
Місце події:Національний музей народної архітектури та побуту України (с. Пирогів) - Їхати тролейбусом № 11 від ст. м. «Виставковий центр», маршрутними таксі №№ 172(3), 156, 56-к.
Більше про подію:

Національний музей народної архітектури та побуту України запрошує киян та гостей міста на «Свято хліба», яке відбудеться 6-7 жовтня 2012р. з 12.00 до 16.00 години на «Співочому полі».

Хліб здавна вважався символом святості, символом радості, щастя, здоров' я та багатства. Із хлібом зустрічали новонароджене дитя, з хлібом вітали і породіллю. Пізніше з хлібом виряджали дитя до Христа, а коли підросте, то з хлібом виряджали й до школи. З хлібом одружували молодих, хлібом благословляли батьки дітей до шлюбу.

У програмі свята:

  • На сцені «Співочого поля» Вас чекає презентація української обрядової випічки від учасників свята
  • На святі виступатимуть кращі аматорські фольклорні колективи з Київщини, Кіровоградщини, Вінниччини та інші., у виконанні яких будуть виконані різні обрядові пісні та дійства із залученням хліба.
  • Ви зможете взяти участь у різноманітних дегустація хлібобулочни х виробів, тематичних забавах для дорослих та дітей.
  • Крім того, на Співочому полі буде організовано виставку-продаж хліба, обрядової випічки та різних хлібобулочних виробів.
  • На святі можна буде придбати різноманітні предмети обрядової культури (форми для випічки, кераміку,обрядове гаптування)

У ці чудові осінні дні Ви зможете гарно відпочити у Музеї, на фоні мальовничих краєвидів.

За інформацією адміністрації Музею

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути