chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні пропонуємо оцінити захоплюючу красу Дністровського каньйону

13 жовтня 2012 о 11:02

13 жовтня на телеканалі ТВі покажуть сьому програму з циклу «7 природних чудес України». Цього разу глядачі помилуються неповторною красою розкішної річки Дністер .

Найцікавішою, наймальовничішою ділянкою Дністра є його відрізок у 250 км від гирла Золотої Липи до гирла Збруча – Дністровський каньйон.Дністер тече по каньйоноподібній долині, утворюючи багато фантастичних звивів — меандрів.

На  території річки збереглося близько 100 пам’яток живої і неживої природи світового значення, тут збереглися унікальні еталони відслонень гірських порід.

Сучасна назва Дністра веде свій початок з Київської Русі і означає «бистра вода». Річка має 386 приток.Потоки в деяких місцях зриваються з кручі просто в річку, перетворюючись в живописні водоспади. Окремі частини скал нагадують швейцарський сир, весь в дірках від виходів печер і гротів.

 

На берегах ріки, в навколишніх селах зустрічаються пам'ятники культури різних народів, що в давнину населяли долину Дністра (церкви, костели, монастирі, палаци, руїни замків і фортець), зокрема печери, деякі з них служили монахам скельних монастирів для життя і відправи служб.

В заводі лівого берега Дністра біля села Лука Врублевецька збереглися залишки однієї із найдавніших в Україні стоянок раннього палеоліту (300 тис. років тому).

Про ці та інші таємниці неповторного Дністровського каньйону  дізнавайтеся на телеканалі ТВі у суботу, 13 жовтня о 20:30.

Нагадаємо, що 25 серпня  побачили світ нові фільми про українські чудеса: телеканал ТВі розпочав трансляцію програм «7 природних чудес України».  Першим на розсуд глядача був представлений спецномінант акції – Балаклавська бухта з мисами Айя та Фіолент. Усі бажаючі можуть переглянути ВІДЕО програми тут.

Другим об'єктом, про якого розповіли на ТВі стали Олешківські піскиВІДЕО програми.

Подільським Товтрам присвятили третю програму. ВІДЕО

Асканія-Нова ВІДЕО

Гранітно-степове Побужжя ВІДЕО

Спільними зусиллями протягом двох місяців творча команда відзняла 10 програм про 7 переможців та 3 спецномінанти акції «7 природних чудес України».

Незмінним автором ідеї та ведучим програми залишається Голова оргкомітету акції «7 чудес України», відомий громадський діяч Микола Томенко.

Протягом більш ніж 2 місяців глядачі зможуть побачити унікальні кадри із Біосферного заповідника «Асканія-Нова», Регіонально-ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя», Дністровського каньйону, Мармурової печери, Національного природного парку «Подільські Товтри», озер Світязь та Синевір.

Ведучий та автор ідеї Микола Томенко розповів, що концепція програми не лише продемонструвати, як мало відомі, так і популярні місця, що отримали звання 7 природних чудес України, а й через розповідь про них спонукати наших громадян до активного відпочинку.

«Це пропаганда не тільки природної краси в Україні, а й туризму, активного і здорового способу життя, — наголосив М.Томенко. — Тому в кожній програмі ми намагалися максимально підказати та показати українським глядачам те, що в Україні є чудові можливості для туристичного і активного відпочинку».

Фото — Лук'ян Сельський

«Рідна країна»

22 листопада

Інші дати
Народився Володимир Даль (Козак Луганський)
(1801, м.Луганськ –1872) – російський вчений, письменник. Прославився як автор «Тлумачного словника живої великоросійської мови».
Розгорнути