chrome firefox opera safari iexplorer

Україна долучається до програми ЮНЕСКО «Пам'ять світу»

05 жовтня 2012 о 09:35

Як передає кореспондент УНІАН, про це під час презентації програми на Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» повідомив генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина.

Він відзначив, що проект «Пам'ять світу» було започатковано ЮНЕСКО ще у 1992 році. Л.Михайлина повідомив, що у липні цього року Києво-Печерський заповідник та Національна історична бібліотека України за підтримки Міністерства культури виступили з ініціативою долучитися до реалізації цього проекту.

Л.Михайлина зауважив, що у фондовій збірці заповідника знаходиться велика колекція стародруків XVI — XVIII століть і чимала кількість різноманітних документів, які потребують захисту. «Колектив заповідника робить усе можливе, щоб зберегти ці безцінні скарби», — сказав Л.Михайлина. За його словами, участь у подібному проекті матиме велике значення не лише для Києва чи України, але й усього світу.

У свою чергу, директор Національної історичної бібліотеки Алла Скорохватова нагадала, що бібліотека вже понад 70 років знаходиться на території Києво-Печерського заповідника, збирає і зберігає колекцію про історію України. А.Скорохватова висловила упевненість, що колекція бібліотеки гідно представить країну і доступно розповість читачам про неї.

Як відзначила заступник генерального директора Києво-Печерського заповідника Влада Прокаєва, Україна вже має певний досвід участі у цій програмі ЮНЕСКО. Зокрема, у 2005 році до міжнародного реєстру «Пам'ять світу» за пропозицією України, Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, було включено Зібрання фонографічних запиciв єврейського музичного фольклору 1912—1947 років.

В.Прокаєва також повідомила, що за кілька тижнів розпочнуться засідання робочих груп, створення Національного комітету програми «Пам'ять світу», а до 2013 року Україна має подати на розгляд ЮНЕСКО номінаційне досьє з трьома пропозиціями на включення до реєстру.

Крім того, В.Прокаєва зазначила, що до роботи буде залучено експертів та істориків.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути