chrome firefox opera safari iexplorer

Держспоживінспекція забракувала третину дитячого харчування у магазинах

14 жовтня 2012 о 11:43

За дев'ять місяців нинішнього року фахівці Державної інспекції України з питань захисту споживачів зняли з реалізації майже третину усіх перевірених продуктів дитячого харчування, що знаходилися на прилавках вітчизняних магазинів.

Про це розповів начальник відділу планування та нагляду за непродовольчими товарами управління ринкового нагляду Держспоживінспекції України В'ячеслав Бурковський на прес-конференції «Перші роки життя народженого в Україні. Чим годують українських немовлят? Чи відповідають стандартам якості продукти дитячого харчування?», повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

«Із перевірених з початку нинішнього року 31 тонни продуктів дитячого харчування нами було забраковано та знято з реалізації майже третину», — сказав Бурковський.

При цьому він пояснив, що до основних порушень, зафіксованих інспекторами, належать відсутність супровідних документів щодо якості та безпечності виробів, ігнорування маркування, порушення терміну придатності.

«В результаті перевірок до адміністративної відповідальності було притягнуто понад 6 тисяч службових осіб та інших працівників суб'єктів господарювання, які реалізовували продовольчі товари з порушеннями вітчизняного законодавства, застосовано господарських санкцій на суму, що перевищує 1 млн грн, та адміністративних — на більш ніж 4 млн грн», — констатував він.

За його словами, у нинішньому році держава виділила більше коштів на проведення експертизи якості дитячого харчування в лабораторних умовах. «Нині ця сума становить майже 6,5 млн грн. За такими дослідженнями, із перевірених 60 зразків дитячих йогуртів, питної води та молочних сумішей невідповідність нормативно-правовим документам була зафіксована у чотирьох випадках», — зауважив він і додав, що, зокрема, йдеться про факти заниження частки молочнокислих бактерій та порушення мінералізації.

Принагідно начальник відділу Держспоживінспекції зауважив, що подібною є ситуація й із якістю продуктів харчування для дорослих людей.

«Із понад двох тисяч тонн перевірених хлібобулочних, кондитерських, макаронних, м'ясних та рибних виробів було забраковано та знято з реалізації 36 відсотків», — резюмував Бурковський.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути