chrome firefox opera safari iexplorer

Через рекордну спеку в Донбасі розцвіли каштани, бузок і полуниця

18 жовтня 2012 о 14:29

Через рекордну спеку в Донбасі розцвіли каштани, бузок і навіть полуниця. Про це пише «Комсомольська Правда в Україні». Донеччани навіть жартують, що настало «прабабине літо», зазначає газета.

При цьому ботаніки серйозно стурбовані тим, що відбувається. «Така погода в кінці жовтня — відхилення від норми і зовсім не характерна для нашої місцевості. Наприклад, у нас в саду зараз знову зацвів бузок.

Та що там говорити, у мене на дачі в Святогорську щосили цвіте полуниця! Високі температури в жовтні йдуть на користь хіба що для посівів озимих, для інших рослин це не дуже добре. Так що з надією чекаємо похолодання», — повідомив професор Донецького ботанічного саду НАН України, доктор біологічних наук Олексій Поляков.

Синоптики вже знайшли пояснення того, що відбувається : Україна потрапила між двох теплих антициклонів.

«Один прийшов з північного заходу, інший зі сходу, а точніше, Казахстану. Вони створили „перемичку“ з високим тиском, що і зумовило такі температури. Бабине літо цього року протримається довше, ніж у минулому», — розповіла черговий синоптик Донецького обласного гідрометцентру Любов Бойко.

За словами синоптиків, насолоджуватися теплом залишилося недовго , вже в понеділок до нас прийде холодний циклон. Нагадаємо, на початку вересня несподівано почали цвісти каштани в Черкасах. Після цього каштани несподівано зацвіли на Херсонщині. А у середині жовтня в Одесі розцвів бузок.

Джерело: ТСН
Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути