chrome firefox opera safari iexplorer

Необхідно провести термінові громадські слухання про стан музейної справи в Україні

08 листопада 2012 о 12:57

Така ініціатива прозвучала на всеукраїнському історико-культурологічному форумі «Сікорські читання», поінформував Микола Томенко.

На його думку, те, що протягом останніх двох років відбувається у музейній сфері України можна назвати цілеспрямованою політикою руйнування її історичних та культурних скарбів.

За словами Віце-спікера,  з одного боку це руйнування пов’язане зі знищенням професійного та наукового потенціалу тих людей, які сьогодні працюють в музейній сфері України, а з іншого — це відбувається в контексті передачі музеїв і музейних приміщень церкві та іншим організаціям, а також в контексті не дуже дбайливого ставлення до цінних музейних експонатів.

«Доктрина, проголошена владою, спрямована замінити фахових музейників на так званих менеджерів або, як я їх називаю, заробітчан на музеях. Вона призвела до того, що в абсолютній більшості національних заповідників відбуваються або конфлікти, або тотальне скорочення фахових працівників і їх перетворюють на місця для гулянок чиновників та торгівлі», — заявив Микола Томенко.

Водночас Микола Томенко наголосив, що це не лише його точка зору – це точка зору абсолютної більшості авторитетних фахівців в галузі музейної справи, а ініціатива терміново провести громадські слухання з цього питання надходить від стурбованих експертів музейної справи та небайдужої громадськості з метою зупинити  комерціалізацію галузі.

«Складається враження, що багато так званих менеджерів на чолі  українських національних заповідників та музеїв купили собі посади і намагаються оперативно повернути вкладені кошти за їх рахунок», — резюмував Віце-спікер.

За інформацією прес-служби М. Томенка

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...