chrome firefox opera safari iexplorer

Необхідно провести термінові громадські слухання про стан музейної справи в Україні

08 листопада 2012 о 12:57

Така ініціатива прозвучала на всеукраїнському історико-культурологічному форумі «Сікорські читання», поінформував Микола Томенко.

На його думку, те, що протягом останніх двох років відбувається у музейній сфері України можна назвати цілеспрямованою політикою руйнування її історичних та культурних скарбів.

За словами Віце-спікера,  з одного боку це руйнування пов’язане зі знищенням професійного та наукового потенціалу тих людей, які сьогодні працюють в музейній сфері України, а з іншого — це відбувається в контексті передачі музеїв і музейних приміщень церкві та іншим організаціям, а також в контексті не дуже дбайливого ставлення до цінних музейних експонатів.

«Доктрина, проголошена владою, спрямована замінити фахових музейників на так званих менеджерів або, як я їх називаю, заробітчан на музеях. Вона призвела до того, що в абсолютній більшості національних заповідників відбуваються або конфлікти, або тотальне скорочення фахових працівників і їх перетворюють на місця для гулянок чиновників та торгівлі», — заявив Микола Томенко.

Водночас Микола Томенко наголосив, що це не лише його точка зору – це точка зору абсолютної більшості авторитетних фахівців в галузі музейної справи, а ініціатива терміново провести громадські слухання з цього питання надходить від стурбованих експертів музейної справи та небайдужої громадськості з метою зупинити  комерціалізацію галузі.

«Складається враження, що багато так званих менеджерів на чолі  українських національних заповідників та музеїв купили собі посади і намагаються оперативно повернути вкладені кошти за їх рахунок», — резюмував Віце-спікер.

За інформацією прес-служби М. Томенка

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути