З 19 листопада, згідно з новим Кримінально-процесуальним кодексом, усім покійним, за винятком тих, хто помирає в лікарні, наказано проводити судово-медичну експертизу. Забрати тіло родича з моргу можна буде лише за наявності довідки з прокуратури.
Раніше в Україні потребу судмедекспертизи встановлювала міліція. Тепер ніхто не омине патологоанатома – ні давно хворий дідусь, ні столітня бабуся. Але, пише «Ратуша», штати обласного бюро судово-медичної експертизи та моргів не збільшуються.
Якщо закон набуде чинності, то в середньому патологоанатому доведеться робити 30 розтинів за добу. Крім того, в Україні не готові до такого, бо бракує холодильних камер, де можна зберігати тіла, і місць для розтинів.
У газеті пишуть, що додатковим клопотом для родичів померлих є четвертий пункт 238-ї статті нового кодексу – тіло після розтину можна забрати лише з дозволу прокуратури.
«Уже впродовж п’яти років бюро судово-медичної експертизи співпрацює лише з міліцією. Тобто від початку розслідування справи і до суду – все компетенція міліції, а прокуратура лише спостерігає за діями міліції. А тепер на місце пригоди виїжджатимуть міліція та судово-медичний експерт. Потім вони привозять тіло померлого на судово-медичну експертизу, де роблять розтин, а дозвіл, щоб забрати тіло, треба брати в прокурора», – йдеться у статті.