chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з’являться нові вулиці з назвами місяців року

14 листопада 2012 о 13:38

У Голосіївському районі Києва з’явиться чотири нових вулиць: вул. Січнева, вул. Квітнева, вул. Липнева та вул. Серпнева.

Відповідний проект рішення підтримала комісія Київради з питань культури та туризму, повідомив голова зазначеної комісії Олександр Бригинець.

«Комісія одностайно підтримала це питання, хоча запропоновані назви вулиць, як на мене, є наївними. Адже в історії України існує багато достойних людей та подій, іменем яких можна було б назвати вулиці», — вважає О. Бригинець.

Депутат пояснив, що оскільки в даному випадку не йдеться про найменування великих вулиць, де його особиста позиція щодо назви була б принциповою, то комісія погодила той варіант, що був запропонований. Разом з тим, О. Бригинець не засуджує такий вибір ініціаторів назв вулиць, оскільки розуміє, що вони намагаються уникнути конфлікту з владою, яка далека від історії та культури.

«Очевидним є то й факт, що погодження Київрадою швидко проходять такі неконфліктні назви, натомість більшістю Київради дуже погано голосуються назви вулиці більш патріотичного змісту», — констатував О. Бригинець.

Депутат розповів, що зазначене питання вже погодила комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків КМДА, тому проект рішення невдовзі буде внесений до порядку денного найближчої сесії Київради.

Вул. Січнева пролягає від вул. Метрологічної до території державного заповідного господарства «Феофанія». А вул. Квітнева, вул. Липнева та вул. Серпнева — від вул. Січневої до території державного заповідного господарства «Феофанія».

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути