chrome firefox opera safari iexplorer

Активне відновлення іпотеки та автокредитування у 2013-му малоймовірне

29 листопада 2012 о 10:38

Активне відновлення іпотеки та автокредитування в 2013-му році малоймовірне. Такий прогноз в коментарях ZN.UA зробив генеральний директор Platinum Bank Грег Краснов.

За словами Краснова, багато банків в Україні добре засвоїли уроки кризи, що не можна кредитувати довгий актив за рахунок короткого пасиву. «Процентна крива гривні зараз закінчується на 18 місяцях. Тому навряд чи ми побачимо активне відновлення іпотеки і автокредитування», — констатував банкір.

Він вважає, що в наступному році в банківському секторі може спостерігатися невелике зростання обсягу короткострокових роздрібних кредитів. «В основному банки будуть видавати невеликі кредити готівкою без застави, кредити на товари і кредитні карти», — уточнив фінансист.

У свою чергу, начальник відділу аналізу і досліджень «Райффайзен Банку Аваль» Дмитро Сологуб в коментарях ZN.UA прогнозує, що в 2013-му банки збільшать кредитний портфель на 10-15%.

«Основна проблема для банків — відсутність довгострокового ресурсу в національній валюті, без якого неможливий стійкий ріст кредитного портфеля. Також неясні економічні перспективи негативно впливають на попит на кредитні ресурси — підприємства не готові брати довгострокові кредити під масштабні інвестиційні проекти», — доповнив експерт.

За оцінками віце-президента SP Advisors Олени Зуйкової, в 2013-му році портфель корпоративних кредитів у банківській системі може збільшитися на 5-6%. При цьому обсяг кредитів фізосіб стабілізується.

«Таким чином, співвідношення кредитного портфеля до ВВП знизиться з 55% в цьому році до 50% у наступному. Але в будь-якому випадку це все ще буде одним з найвищих показників для країн Центральної та Східної Європи. Саме тому ми не вважаємо, що в найближчі роки варто очікувати значного прискорення темпів зростання кредитування», — додала експерт.

Як відзначає старший аналітик Dragon Capital Анастасія Туюкова, в 2013 році, як і в поточному, драйверами кредитного ринку будуть локальні і російські банки, у той час як європейські банки, швидше за все, трохи скоротять портфель. «Все гостріше відчуватиметься конкуренція, як за хороших позичальників, так і за лояльних вкладників», — зазначила експерт.

На думку Туюкової, в реальному секторі економіки банки будуть концентруватися на фінансуванні експортерів, агросектору, харчової промисловості, окремих держпроектів.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути