chrome firefox opera safari iexplorer

Кожна друга дитяча іграшка в Україні небезпечна, — Держспоживінспекція

13 грудня 2012 о 09:18

Дитячі іграшки, які продаються в Україні, часто не відповідають вимогам. Експерти радять при купівлі перевіряти супровідні документами і звертати увагу на сертифікацію іграшок.

«Результати моніторингу товарів дитячого асортименту показав, що з понад 255 тисяч перевірених іграшок забраковано 154 000, тобто близько 60%», — повідомив начальник управління ринкового нагляду Держспоживінспекції Сергій Кияниченко.

Він підкреслив, що ці дані стосуються періоду з серпня поточного року донині.

«Практично кожен другий зразок дитячого асортименту не відповідає технічним стандартам», — зазначив Кияниченко. За його словами, відповідно до законів України з тих, хто постачає та реалізує таку продукцію, стягуються штрафи, а товар забирається з продажу.

«Серед цих 60% порушення в основному стосуються відсутності маркування», — зазначив він. Він порадив українцям, купуючи іграшки, просити продавця надавати супровідну документацію та сертифікат якості. Разом з тим, за словами начальника управління, наявність сертифіката ще не забезпечує безпеку іграшки.

Також були оприлюднені результати дослідження дитячих іграшок, які показали, що більше третини іграшок, куплених в Україні, містять токсичні метали. Так, в рамках тестування з 27 листопада по 9 грудня проходила перевірка дитячих іграшок на вміст шести токсичних елементів. Іграшки закуповувалися випадковим чином у магазинах і на ринках міст в країнах регіону Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії.

Результати перевірки показали, що в 164 зразках (29%) з 569 куплених товарів міститься як мінімум один токсичний метал. Більше 80% товарів, придбаних для дослідження, завезені з Китаю.

В абсолютній більшості досліджених зразків (71%) не було знайдено токсичних металів або ж їх зміст не перевищував допустимі норми.

Крім того, результати тестування показали, що з 50 іграшок, куплених в Києві, 19 містять токсичні метали (38%). Таким чином, дослідження виявило, що 7 зразків містять свинець, 10 — сурму, 5 — миш'як, 1 — ртуть, 3 — хром, 1 — кадмій. У п'яти зразках міститься більше одного токсичного металу.

Раніше повідомлялося, що один з найбільших шведських виробників іграшок Top Toy презентував різдвяний каталог своєї продукції, який спровокував скандал по всій країні. У ньому хлопчики були зображені з ляльками, а дівчатка — з пістолетами.

Розділи: Суспільство

1 квітня

Інші дати
Василь Тарновський (молодший)
1837 – громадський і культурний діяч, меценат. Допомагав Т. Шевченку, «Київській Старовині», Київському історичному музею. Створив унікальну збірку шевченкіани, велику колекцію козацько-гетьманської музейної й архівної старовини. Фундатор Музею українських старожитностей, який він подарував Чернігівському земству (нині Чернігівський державний історичний музей).
Розгорнути
Народився Микола Гоголь
(1809, с. Великі Сорочинці Полтавська область - 1852) - український та російський письменник, драматург, поет, історик, фольклорист.
«Знаете ли вы украинскую ночь? О, вы не знаете украинской ночи! Всмотритесь в нее. С середины неба глядит месяц. Необъятный небесный свод раздался, раздвинулся еще необъятнее. Горит и дышит он. Земля вся в серебряном свете; и чудный воздух и прохладно-душен, и полон неги, и движет океан благоуханий. Божественная ночь! Очаровательная ночь!» (Микола Гоголь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...