chrome firefox opera safari iexplorer

Експерти пророкують крах галузі електронних книг

26 грудня 2012 о 12:40

Продажі гаджетів для читання електронних книг (eReader), як очікується, цього року впадуть вперше за історію, хоча вони і зберігають позицію одного з найбільш частих подарунків на Різдво та Новий рік, зазначає The Financial Times.

На думку аналітиків, це може говорити про початок кінця галузі. Однією із причин очікуваного швидкого падіння продажів електронних книг у недалекому майбутньому є зменшення вартості і ваги планшетних комп'ютерів і водночас зростання часу роботи від батареї, що раніше було найбільш привабливими характеристиками eReader. Причому планшети — багатофункціональні пристрої, потенціал яких виходить за рамки читання книг, перегляду відео та прослуховування музики.

«Планшети будуть ставати дешевшими, екрани — кращими, життя батарейок суттєво збільшиться, й у підсумку eReader залишаться живі лише з сентиментальних міркувань», — вважає аналітик дослідницької фірми Forrester Джеймс МакКіві.

За даними IHS iSuppli, постачавки електронних книг на планеті зросли від приблизно 1 млн пристроїв у 2008 році до 10 млн у 2010 році. Торік цей показник досяг піку у 23 млн штук, проте вже тоді поставки планшетів виявилися більш значними — 67 млн пристроїв.

За оцінкою компанії, у 2012 році продажі електронних книг впали на 36% — до 15 млн штук, а до 2016 року вони скоротяться до 7 млн пристроїв.

«Люди просто стали витрачати більше часу на речі, відмінні від читання книг, й у підсумку ми рухаємося вперед до консолідації різних функцій в одному пристрої, такому як планшет, і це дійсно найбільш значимий тренд зараз у споживчій електроніці», — вважає аналітик IHS Джордан Селбурн.

Він упевнений, що шанси в eReaders залишилися лише у сфері освіти, а також на ринках країн, що розвиваються.

«Ринок освіти величезний, бюджети на освіту обмежені, а eReader коштують менше за планшети, і, я думаю, що майбутнє електронних книг — на emerging markets або за дуже сильного субсидування», — зазначив аналітик.

Одним із таких прикладів є очікуваний на початку 2013 року берлінською компанією Txtr, яка володіє сайтом з продажу книг в електронному вигляді, випуск eReaders ціною нижче 10 євро у партнерстві з операторами бездротового зв'язку Азії, Європи та США.

HIS зазначає також, що ринок гаджетів для читання електронних книг, як і раніше сильний у Східній Європі.

Раніше повідомлялося, що компанія Acer готує до релізу наддешевий планшет Iconia B1.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути