chrome firefox opera safari iexplorer

Скільки коштують почесні звання в Україні?

30 січня 2011 о 01:05

Чиновники з Адміністрації Президента торгують високими званнями ще з часів президентства Леоніда Кучми, заявив народний депутат Андрій Сенченко.

За його даними, директор нафтобази у Криму заплатив за звання Героя України 5 мільйонів доларів. Журналісти проекту «ТСН. Гроші» розшукали героя – ним виявися чинний міський голова Феодосії Олександр Бартенев, який у списку заможних кримчан посідає передостанне місце з капіталом у 44 мільйони доларів.

Сам Бартенев категорично заперечив, що платив якісь гроші за звання, хоча загалом таку торгівлю вважає цілком можливою. «Я думаю, є кому платити з тих, хто хоче стати Героєм України. І у Верховній раді, і всюди», — сказав він. Утім, своє звання, наполягає чиновник, він отримав за «особливі заслуги в розвитку енергетики» — у 2004 році отримав у спадок гору іржавого заліза і зробив з нього зразкову нафтобазу.

І все ж таки ТСН знайшла «головний прейскурант країни» на військові та почесні звання. Офіцер однієї з українських спецслужб відмовився говорити навіть спиною до камери, але прейскурант показав.

Так, два роки тому звання заслуженого артиста коштувало 5000 доларів. Народного – 7 тисяч. Тепер ціни зросли — щоб отримати заслуженого треба викласти 7000. Народного – 10000. Сума може змінюватися в залежності від зв'язків номінанта та його позицій у професійному середовищі.

У системі МВС отримати генеральське звання коштує від 100 до 200 тисяч доларів. У СБУ — дешевше — від 50 до 100 тисяч.

Також продаються посади. Місце голови обласного відділу СБУ коштує від 1 до 3 мільйонів доларів у залежності від області. Наприклад, за керівництво на Київщині можна віддати і до 5 мільйонів. Вважається, що новоспечений керівник ці гроші «відіб'є».

Відео сюжету можна переглянути тут: http://tsn.ua

2 травня

Інші дати
Народився Микола Вілінський
(1888, м. Голта, Херсонська область – 1956) – український композитор, педагог. Автор симфонічних сюїт, кантат, вокально-хорових обробок українських, російських і молдавських народних пісень, романсів, камерно-інструментальних творів, а також ряду теоретичних робіт і статей. Вважається засновником баладного жанру в український фортепіанній музиці.
«Микола Миколайович Вілінський був прекрасним музикантом і прекрасною людиною. На всіх його творах лежить печать справжнього таланту і всі вони показують тонкий смак і велику професійну майстерність автора.» (Борис Лятошинський)
Розгорнути
Народився Володимир Лучицький
(1877, м. Київ – 1949) - український геолог, петрограф. Велике значення мають його роботи з вивчення Українського кристалічного щита, Криму. Відкрив родовищ графітів, каолінів. Склав гідрогеологічні та геологічні карти України.
Розгорнути