chrome firefox opera safari iexplorer

Українець переміг на міжнародному гумористичному конкурсі в Болгарії

08 січня 2013 о 10:22

Український письменник Михайло Прудник став переможцем міжнародного гумористичного конкурсу «Алеко» за 2012 рік, що проводиться в Болгарії.

Про це повідомили з Міжнародного фонду «Алеко Константінов», який спільно з громадою Свіщова і гумористичною газетою «Стиршел» ( «Шершень») проводять конкурс на краще гумористичне оповідання, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу в Болгарії.

"Український письменник Михайло Прудник — переможець міжнародного гумористичного конкурсу «Алеко» за 2012 рік. Авторитетна нагорода йому присуджена за розповідь «Не давайте нам поради!», — говориться в повідомленні фонду.

На конкурс надійшло 98 творів 78 авторів з 20 країн. Серед них Україна, Росія, Бразилія, Хорватія, Сербія, Китай, США, Білорусь, Македонія, Вірменія, Болгарія. Твори оцінювалися членами журі, в яке увійшли професор Симеон Янєв (голова), головний редактор газети «Стиршел» Михаїл Вешим, голова фонду «Сатирик» Йордан Попов, представники громади Свіщов і Міжнародного фонду «Алеко Константінов» — Людмил Симеонов і Галя Константінова.

Нагородження переможця конкурсу за 2012 рік – Михайла Прудника пройде в Свіщові під час святкування 150-річчя від дня народження болгарського письменника-сатирика і організатора туристичного руху в Болгарії Алеко Константінова.

Міжнародний конкурс короткої гумористичної розповіді імені Алеко Константінова в Болгарії проводиться з 1966 року. За цей час його переможцями були відомі письменники, в тому числі Еріх Кестнер і Генріх Белль (Німеччина), Ефраїм Кішон (Ізраїль), Ерскін Колдуелл і Уїльям Сароян (США), Моріс Дрюон (Франція). Серед переможців конкурсу є і письменники з Росії, Куби, Греції, Австрії, Болгарії та інших країн.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути