Вдихаючи дим чужої сигарети, людина, яка не палить, збільшує ймовірність розвитку тяжкої форми деменції (слабоумство, старечий маразм).
Крім цього, пасивне куріння загрожує серйозними серцево-судинними захворюваннями, ішемічною хворобою серця, раком легенів.
Як пише The Daily Mail, зв'язок деменції з пасивним курінням вивчали співробітники Медичного університету Аньхой і Королівського коледжу Лондона. Дослідили близько 6000 чоловік старше 60 років з п'яти провінцій Китаю.
Добровольців обстежили на предмет наявності симптомів деменції з 2001 по 2003 рік. Повторну перевірку проводили у 2007—2008 рр. Вчені враховували фактор пасивного куріння. У результаті у 10% досліджуваних розвинулася важка деменція, що було безпосередньо пов'язане з тривалістю і силою контакту з тютюновим димом.
Для Китаю такі висновки відіграють велику роль, оскільки в країні споживається найбільше в світі тютюну (там живе 350 мільйонів курців). Більше 50% населення щодня піддаються впливу диму, що виходить від чужої сигарети. Китай також є лідером у світі за кількістю осіб з деменцією. Це пояснюють тим, що населення Піднебесної стрімко старіє.
Нагадаємо, раніше дослідники з Королівського коледжу Лондона з'ясували, що самі курці через свою шкідливу звичку теж дунішають .