Останні дані соціологічних досліджень чітко засвідчують, що впроваджена у 2008 році система вступу до вищих навчальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) підтримується переважною більшістю українців, причому ця підтримка з роками зростає.
Про це в понеділок під час засідання «круглого столу» в УКРІНФОРМі повідомила директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.
«Як за попередньої влади, так і за нинішньої позитивне ставлення до зовнішнього незалежного оцінювання не змінилося, більше того — рік у рік воно навіть зростає, оскільки люди бачать конкретні позитивні наслідки ЗНО», — зазначила Бекешкіна.
Зокрема, за її словами, якщо у грудні 2008 року ЗНО підтримували 42% українців (не підтримували — 34%), то у жовтні 2012-го — вже 49% (не підтримують — 27%). Серед тих, хто мав стосунок до тестування, підтримка ще вища: за — 62%, а проти лише 26%.
Соціолог також зауважила, що українці високо оцінюють незалежне оцінювання через те, що воно ставить усіх в рівні умови, дає змогу обдарованим дітям вступити до будь-якого вишу, стимулює учнів до навчання і зменшує рівень корупції при вступі.