chrome firefox opera safari iexplorer

Кременчуцький краєзнавчий музей

  • 39614, м. Кременчук, вул. Жовтнева, 2
Про музей:

Кременчук – одне з найстаріших міст на українському Дніпрі. Історія краю починається з давніх-давен, коли по берегах Дніпра селилися різні племена, які стояли на досить високому рівні розвитку.

Хранителем цієї історії у місті є Кременчуцький краєзнавчий музей. У 1975 році відбулося відкриття експозиції, яка на сьогодні розташована в 11 залах музею, два з яких – виставкові. Експозиція висвітлює теми з природничого та історичного краєзнавства.

За обсягом експонатів палеонтологічна колекція Кременчуцького краєзнавчого музею – найбільша в області. Представлена чудова колекція мінералів та гірських порід, а також унікальний зразок викопного бурштину вагою 525 г. Екскурсії в залах природи супроводжуються відеофільмами про червонокнижні та заповідні об’єкти краю, про звички птахів та звірів. 

Археологічна колекція музею нараховує 6 тисяч предметів, що охоплюють часовий діапазон з мустьєрської доби палеоліту до матеріалів розкопок пізньосередньовічної фортеці Кременчук: неолітичні знахідки дніпро-донецької культури, комплекс рогових мотик середньостогівської культури у поєднанні з кістками свійського коня, комплекс черняхівського посуду з дитячого поховання кінця IV – початку V ст., чудова колекція давньоруського посуду, прикраси, енколпіон тощо. 

Особливу увагу відвідувачів привертає зал Великої Вітчизняної війни з діорамою «Визволення Кременчука від фашистських загарбників». Презентовано 32 альбоми – рукописна Книга Пам’яті, де зібрано матеріали про загиблих у роки війни кременчужан. Постійно діюча виставка «Цього забувати не можна» про долі в’язнів концтаборів та остарбайтерів є найбільш інформаційно насиченою з цієї теми в Україні. 

Щомісяця у виставкових залах музею експонуються виставки художників, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, дитячих робіт, фотографії та ін.

Проводяться заняття з народознавства, уроки Школи музейної освіти, Школи естетичного виховання, зустрічі з поетами, художниками, ветеранами бойових дій та іншими видатними людьми міста. 

Особливо захоплює кременчужан свято «Ніч у музеї», яке проводиться у Міжнародний день музеїв.

15 квітня

Інші дати
15 квітня відзначають:
  • День працівників кримінального розшуку України.
  • День фахівця з радіоелектронної боротьби.
Розгорнути
Вадим Стеценко
1914 – український композитор, скрипаль, один із засновників української скрипкової школи.
Розгорнути
Аристарх Терниченко 
1886 – український агроном, економіст і громадський діяч. Видавець першого українського сільськогосподарського часопису «Рілля». Міністр землеробства УНР
Розгорнути
Народився Георгій Береговий
(1921, с. Федорівка Полтавська область – 1995) – льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу. 26-30.10. 1968 здійснив космічний політ на космічному кораблі Союз-3.
Гетьте, думи, ви хмари осінні! То ж тепера весна золота! Чи то так у жалю, в голосінні Проминуть молодії літа? Так! я буду крізь сльози сміятись, Серед лиха співати пісні, Без надії таки сподіватись, Буду жити! Геть, думи сумні! (Леся Українка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...