chrome firefox opera safari iexplorer

Кременчуцький краєзнавчий музей

  • 39614, м. Кременчук, вул. Жовтнева, 2
  • 3-90-66, 3-91-05, 3-91-31.
  • щодня з 9.00 до 16.30; вихідні – середа, четвер.
  • для дітей – 50 коп., для дорослих – 1 грн., екскурсійне обслуговування: дорослих – 10 грн.; дітей – 5 грн. Безкоштовне відвідування для учасників Великої Вітчизняної війни, дітей до 5 років, у Міжнародний день музеїв та День міста (останній вихідний вересня).
Про музей:

Кременчук – одне з найстаріших міст на українському Дніпрі. Історія краю починається з давніх-давен, коли по берегах Дніпра селилися різні племена, які стояли на досить високому рівні розвитку.

Хранителем цієї історії у місті є Кременчуцький краєзнавчий музей. У 1975 році відбулося відкриття експозиції, яка на сьогодні розташована в 11 залах музею, два з яких – виставкові. Експозиція висвітлює теми з природничого та історичного краєзнавства.

За обсягом експонатів палеонтологічна колекція Кременчуцького краєзнавчого музею – найбільша в області. Представлена чудова колекція мінералів та гірських порід, а також унікальний зразок викопного бурштину вагою 525 г. Екскурсії в залах природи супроводжуються відеофільмами про червонокнижні та заповідні об’єкти краю, про звички птахів та звірів. 

Археологічна колекція музею нараховує 6 тисяч предметів, що охоплюють часовий діапазон з мустьєрської доби палеоліту до матеріалів розкопок пізньосередньовічної фортеці Кременчук: неолітичні знахідки дніпро-донецької культури, комплекс рогових мотик середньостогівської культури у поєднанні з кістками свійського коня, комплекс черняхівського посуду з дитячого поховання кінця IV – початку V ст., чудова колекція давньоруського посуду, прикраси, енколпіон тощо. 

Особливу увагу відвідувачів привертає зал Великої Вітчизняної війни з діорамою «Визволення Кременчука від фашистських загарбників». Презентовано 32 альбоми – рукописна Книга Пам’яті, де зібрано матеріали про загиблих у роки війни кременчужан. Постійно діюча виставка «Цього забувати не можна» про долі в’язнів концтаборів та остарбайтерів є найбільш інформаційно насиченою з цієї теми в Україні. 

Щомісяця у виставкових залах музею експонуються виставки художників, майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, дитячих робіт, фотографії та ін.

Проводяться заняття з народознавства, уроки Школи музейної освіти, Школи естетичного виховання, зустрічі з поетами, художниками, ветеранами бойових дій та іншими видатними людьми міста. 

Особливо захоплює кременчужан свято «Ніч у музеї», яке проводиться у Міжнародний день музеїв.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути