chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині закривають лікарню для 10 тисяч людей

31 січня 2011 о 23:04

Чиновникам забракло коштів утримувати Цибулівську дільничну лікарню на Черкащині і вони вирішили закрити заклад, який обслуговує 10 тисяч селян з 14 навколишніх сіл.

Лікарня в селі Цибулів працювала безперервно понад 100 років, навіть під час німецької окупації.

Однак зараз вона може стати жертвою нинішнього реформування медичної галузі, в концепцію якого існування дільничних лікарень не вписується. Стаціонар планують перенести в райцентр, а у Цибулеві залишити тільки амбулаторію.

«Уже доведено, що скорочення іде на половину, а це означає, що лікарня закривається», — повідомив селищний голова Володимир Кучеренко.

Селянам така реформа виявилася не до вподоби. Делегації з 14 навколишніх сіл з'їхалися на збори, аби розробити план порятунку лікарні. Запросили і власне реформаторів — районне керівництво. Після трьох годин палких дискусій усі залишилися при своєму. Переконати владу зберегти лікарню у делегатів не вийшло.

Відтак, селяни вирішили утримувати її за власний рахунок. Уже порахували, що для цього треба збирати щомісяця по 60 гривень з двору.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути