chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні в музеї Гончара святкуватимуть «Розколяду»

26 січня 2013 о 09:08

Тікай, кутя, із покутя,
А узвар – іди на базар,
Паляниці, лишайтеся на полиці,
А Дідух — на теплий дух,
Щоб покинути кожух!

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» (Київ, вул. Лаврська, 19) запрошує всіх бажаючих на обрядодійство «Розколяда», яка відбудеться 26 січня 2013 року о 17:00.

«Розколяда», за народними звичаями, — це проводи різдвяно-новорічних свят, які справлялися так само гучно, як і їх початок.

Після свят Водохрища та Івана Хрестителя закінчувалася вулична коляда, щедрівки, вертепи. В народі казали: «Прийшов Предтеча і забрав свята на плечі». Колядницькі ватаги пишно справляли «складчину» або «гулі», а подекуди «розколяду», «застріл коляди» або «розплєс».

У програмі заходу візьмуть участь:

17:00 – Коляди і щедрівки, різдвяні і богоявленські пісні від «Хореї козацької»;
18:00 – Сокиринський вертеп під орудою Тараса Компаніченка;
18:40 – Колядки і щедрівки від гурту «Рожаниця»;
19:20 – Віншівки від Валерія Гладунця;
19:30 – Танці від Іллі Фетісова.

Підготувала Марія Поливач

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути