chrome firefox opera safari iexplorer

Дорога до офісу віднімає в українців багато часу, — соцдослідження

07 лютого 2013 о 16:37

Більше половини офісних працівників добираються до роботи цілу годину або більше, з'ясували експерти hh.ua, пише Кореспондент.

38% опитаних використовують для цього два або три види транспорту. Незручний маршрут терплять заради цікавої роботи.

Дорога до офісу віднімає в українців багато часу. 16% опитаних у найкращому випадку їдуть на роботу понад годину, ще 36% близько 60 хвилин. Втім, 24% кожного ранку та вечора проводять у транспорті близько 30 хвилин, незалежно від погоди і трафіку. Ще майже стільки ж — щасливчики, які живуть недалеко від офісу: на дорогу їм потрібно менше півгодини.

Більшість офісних працівників не можуть дозволити собі особистий автомобіль або таксі і змушені їздити громадським транспортом. Лише 17% опитаних їздять на роботу на особистій машині, а 3% використовують для цього таксі.

73% офісних працівників щодня стикаються з усіма принадами громадського транспорту. Щоб уникнути цього, 17% респондентів ходять на роботу пішки, стверджують експерти.

Більшість добирається в офіс одним видом транспорту. 35% змушені здійснювати по дорозі на роботу одну пересадку з транспорту у транспорт, а ще 3% — дві.

Дослідники наголошують, що респонденти не схильні думати про майбутні справи по дорозі на роботу. Більшість воліє використовувати цей час для відпочинку. Вони розслабляються (наскільки це можливо у громадському транспорті), слухають музику або аудіокниги, читають книги та газети, навіть дрімають. 13% намагаються відволіктися від незручностей дороги за допомогою мобільного телефону.

Втім, офісні працівники стійко переносять негаразди громадського транспорту. 72% опитаних відповіли, що їм на роботу добиратися зручно. Цікаво, що жителям районних центрів більш зручно їздити в офіс, ніж жителям великих мегаполісів та обласних центрів. Чим старші респонденти, тим вони терплячіші до незручностей по дорозі на роботу, мабуть, причина у звичці.

Частіше за інших скаржаться на незручності ті, кому добиратися до роботи годину або довше і третя частина тих, хто використовують громадський транспорт. 25% автолюбителів теж не вважають дорогу до офісу зручною — через затори.

Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути