chrome firefox opera safari iexplorer

Могилянка програла суд проти Міносвіти

08 лютого 2013 о 09:55

Згідно з рішенням Окружного адміністративного суду Києва Національний університет Києво-Могилянська академія програв суд проти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, пише Коммерсантъ-Украина.

Зокрема, суд постановив, що університет вимагав речі, які були «законодавчо не підтвердженими та не підлягають задоволенню». Примітно, що Міносвіти при цьому дозволило представникам деяких спеціальностей все ж вступати на інші факультети.

«Наприклад, бакалаврам-економістам міністерство дозволило вступати на магістратуру з журналістики, але заборонило з фінансів. Бакалаврам-політологам не дозволили отримувати ступінь магістра з філософії, а соціологам — вчитися на магістра з політології, хоча напрями схожі», — заявив адвокат від ЛББК Андрій Гук.

Водночас, Могилянка не має наміру зупинятися, і подасть скаргу в Апеляційний суд, оскільки, на їхню думку, таке рішення суду порушує норми Болонського процесу про вільний вибір студентами напряму навчання.

«Суд постановив, що напрямок освітньо-кваліфікаційного рівня магістра має відповідати напрямку бакалаврату. Ми з цим не згодні і будемо подавати апеляцію — аж до Європейського суду з прав людини», — підсумував захисник.

Як повідомлялося 4 січня, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України пояснило принцип ступеневої вищої освіти у відповідь на заяву президента Національного університету Києво-Могилянська академія Сергія Квіта про подачу до суду на відомство для захисту університетської автономії та сучасних стандартів вищої освіти.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути