chrome firefox opera safari iexplorer

На Хрещатику встановили велетенську в’язану шапку

08 лютого 2013 о 15:00

8 лютого, на головній вулиці країни біля виходу зі станції метро «Хрещатик» з’явилося декілька незвичних об’єктів: обв’язані дерева і ліхтарі, кавоварки, урни і гігантська шапка.

Про це пишуть «Коментарі».

За словами однієї з організаторів акції Катерини Коробко, ідея проекту «Теплий Київ» спала активістам на думку нам десь рік тому.

«Ми знайшли картинку обв’язаного автобуса, почали копати, що ж це таке, дізналися багато цікавого про ярнбомбінг (дослівно з англійської – „бомбардування пряжею“). І подумали, чому ж у нашому місті немає такого яскравого місця, щоб люди, які проходять поблизу, посміхнулися, і у них піднявся настрій», — розповіла Коробко.

Однак реалізувати задум виявилося не так просто, як могло здатися.

«Два місяці ми нишпорили по всій Україні у пошуках тих, хто нам допоможе. Обдзвонили близько 100 маленьких студій і приватних осіб, які займаються в’язанням. Все виявилося дуже складно, і в таких масштабах реалізувати проект було практично неможливо. Тоді ми розбили його на підпроцеси, і на кожен знайшли людей, які захотіли допомогти», — пояснив співавтор проекту Володимир Сінаневич.

За його словами, серед таких помічників – і люди, і підприємства, і їхню точну кількість назвати проблематично: рахунок йде на десятки.

Для появи «Теплого Києва» було витрачено більше 300 кг пряжі. Частина роботи була проведена на в’язальних виробництвах. Однак, як розповіла технолог проекту Вікторія Загоруйко, було чимало і ручної роботи.

«Залучалися невеликі підприємства, в’язальниці, які вечорами все це в’язали ручками і допомагали нам зробити таку красу. Усе в’язали півтора місяця, шапку – близько двох тижнів. Потім її ще кроїли – полотна в’язалися окремо і зшивали», — розповіла Загоруйко.

Проект буде доступний для всіх охочих упродовж 10 днів, з 8 по 17 лютого.

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути