chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні почнуть виготовлять ліки для ВІЛ-інфікованих

13 лютого 2013 о 10:51

У цьому році в Україні розпочнеться процес виробництва вітчизняних ліків для терапії ВІЛ-інфікованих. Про це УНН сказала голова підкомітету з питань законодавчого забезпечення протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, іншим соціально небезпечним захворюванням та з питань контролю за забезпеченням лікарськими засобами і медичними виробами, які закуповуються за державні кошти Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Тетяна Донець.

Т.Донець зазначила, що Україні потрібне власне виробництво ліків від масових хвороб, тоді як препарати від «одиничних» захворювань можна просто імпортувати.

«Щодо власного виробництва ліків, тут варто окремо обговорювати кожну позицію. Зрозуміло, що Україна не виробляє всі медичні препарати, як і інші країни світу. І власне, чи є така потреба? Деякі хвороби зустрічаються в одиничних випадках, тож організувати локальне виробництво не має сенсу. В цьому році в Україні стартує виробництво медикаментів для терапії ВІЛ-інфікованих, тоді як виробництво ліків від гепатиту С поки що на стадії ведення переговорів», — розповіла Т.Донець.

Нагадаємо, за даними експертів ліки українського виробництва у середньому уп’ятеро дешевші за імпортні.

«Однією із переваг українських медикаментів є те, що вони в середньому уп’ятеро дешевші за імпортні. При тому, що якість наших ліків контролюється відповідно до світових стандартів», — сказала генеральний директор Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу Людмила Безпалько.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути