chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з'явиться карта забруднень міста

13 лютого 2013 о 15:49

У Києві з'явиться карта забруднень міста, за допомогою якої кияни зможуть відстежувати стан повітря та водних ресурсів у своєму районі, повідомив голова постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Денис Москаль.

"На засіданні екологічної комісії ми затвердили перелік природоохоронних заходів, які будуть реалізовані у поточному році. Зокрема, ми звертаємо увагу на проведення заходів, пов'язаних зі зменшенням викидів у повітря та протидією кліматичним змінам. Адже зараз викиди шкідливих речовин у повітря столиці щорічно збільшуються на 6%, а викиди вуглекислого газу (СО2) — на 7% ", — зазначив Москаль.

Депутат наголосив, що найбільшим забруднювачем повітря у столиці є автомобільний транспорт, тому цього року в місті буде проведене обстеження автомагістралей для встановлення газоаналізаторів автотрас.

Москаль зауважив, що реалізація заходів, спрямованих на зменшення викидів вуглекислого газу, сприятиме виконанню Києвом узятих на себе зобов'язань відповідно до Угоди мерів щодо скорочення викидів парникових газів до 2020 року на 20%.

«Усі дані моніторингу ми будемо наносити на спеціальну карту забруднень міста. І кожен киянин зможе відслідковувати стан повітря та водних ресурсів у своєму районі. Як це допоможе людям? Як мінімум, переглянувши цю карту, людина зможе обрати найбільш безпечну територію з точки зору екології для прогулянки з дітьми», — зазначив голова комісії Київради з питань екологічної політики.

Крім того, за інформацією Москаля, у поточному році буде проведено моніторинг рівня забруднення ґрунту, ґрунтових вод, приземного шару повітря, споруд, залишків обладнання та рослинності на території ВАТ Радикал, а також розроблена Київська міська стратегія запобігання та адаптації до кліматичних змін.

За його словами, відповідні заходи будуть реалізовані за рахунок коштів міського природоохоронного фонду.

Розділи: Довкілля

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути